Kayalar hemşerileriyle kucaklaştı

Yozgat Bağımsız Milletvekili Adayı Lütfullah Kayalar, doğum yeri Akdağmadeni ilçesinde halkın sıcak ilgisiyle karşılandı, ürünleri satmak üzere ilçeye gelenler fotoğraf çektirmek için adeta sıraya girdi.
Yayınlanma tarihi: 22 Ekim 2015, Perşembe günü, saat: 19:02

Yozgat Bağımsız Milletvekili Adayı Tarım, Orman, Köyişleri ve Maliye eski bakanlarından Lütfullah Kayalar, doğum yeri olan Akdağmadeni ilçesinde hemşerileriyle buluşup, hasret giderdi. Ürünlerini satmak üzere geldikleri pazarda Kayalar’ı karşısında gören yaşlı kadınlar ve pazarcı esnafı, şaşkınlıklarını giderdikten sonra hasret gidermek için sohbeti uzatınca, köylü pazarındaki ziyaret uzadı.

Seçim çalışmalarını doğum yeri olan Akdağmadeni ilçesinde ziyaretlerde bulunarak sürdürüp, vatandaşlar sohbet eden Kayalar, ilk olarak haftalık köylü pazarını ziyaret etti. Burada, ürünlerini satmak üzere gelen köylü kadınları ve pazarcı esnafının yoğun ve sıcak ilgisiyle karşılaşan Kayalar, uzun süredir görmediği tanıdıklarıyla da hasret giderme imkanı buldu. Kayalar, Yozgat’a ve Akdağmadeni ilçesine sürekli geldiğini, ancak tüm köyleri dolaşma imkanı bulamadığını belirterek, ‘’Yozgat’tan hiçbir zaman kopmadım, sürekli gelip gidiyorum, takip ediyorum’’ dedi.

Özellikle yaşlı üretici kadınların fotoğraf çektirmek için adeta sıraya girdiği pazarda, ilginç diyaloglarda yaşandı. ’Bu sefer seni sadece bakan değil başbakan yapacağız’ diyen üretici kadınlar, ‘Duamız da gönlümüz de seninle. Allah yolunu açık etsin’ diyerek, Kayalar’ü olan sevgilerini ve desteklerini dile getirdiler. Kayalar, köylü pazarı girişinde stant açan sağlık personeliyle de sohbet etti. ‘Depresyon Haftası’ etkinlikleri kapsamında vatandaşlara broşür dağıtıp, bilgiler veren sağlık personelinden konu hakkında bilgi alan Kayalar, ‘’Sizlerin de işi gerçekten çok zor. Allah kolaylıklar versin’’ diye konuştu.

-‘SENİ GÖRDÜM MUTLU OLDUM’
Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde uzun süredir ağaç kesiminde kullanılan balta imal edip, satışını yapan Ali Taştan isimli vatandaş, Kayalar’ı karşısında görünce, adeta uçar gibi baltaların üzerinden atladı, Kayalar’a sarılıp, hasret giderdi. Ali Taştan, ‘Seni gördüm çok mutlu oldum. Her zaman senin yanındayız. Sana güveniyoruz’’ dedi.

Akdağmadeni ilçesinde esnaf ziyaretlerini sürdüren Kayalar, Yozgat’a hizmetin en iyisini yapabilmek için kendilerine verilen imkanları kullandıklarını, bundan sora imkan bulmaları halinde Yozgat ile birlikte tüm Türkiye’ye hizmet etmek üzere bir yola çıktıklarını belirtti.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 6 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki