Kayalar, esnafın feryadını dinledi

Yozgat Bağımsız Milletvekili Adayı Lütfullah Kayalar, Seçim Karargahı açılışı için gittiği Çayıralan ve Çandır ilçelerinde, ''Siftahsız işyerimizi kapatır hale geldik'' diyen esnafın derdini dinledi.
Yayınlanma tarihi: 14 Ekim 2015, Çarşamba günü, saat: 09:16

Yozgat Bağımsız Milletvekili Adayı Tarım, Orman, Köyişleri ve Maliye eski bakanlarından, Lütfullah Kayalar, seçim karargahının açılışı için gittiği Çayıralan ve Çandır ilçelerinde esnafın derdini dinleyip, Yozgat'ın ve ülkenin sorunlarını çözmek üzere çıktıkları yolda ilçe halkının desteğini istedi.

Kayalar, Çayıralan ilçesinde seçim karargahının açılışı öncesinde küçük sanayi sitesinde esnafı gezdi. Bakanlığı döneminde Yozgat tarım müdürlüğü emrine gönderdiği ve tamir amacıyla sanayiye bırakılan aracın yanına gidip, tamirci ustasıyla hatıra fotoğrafı çektiren Kayalar, ''Bakın aradan geçen onca zamana rağmen göndermiş olduğumuz araçlar tamir edilip, tarım sektörünün hizmetinde kullanılıyor'' dedi.

Kayalar, ilçede bulunan su tesislerini ziyaret edip, işçilerle sohbet ettikten sonra sanayi esnafını ziyaret etti. Burada hem küçük sanayici esnafıyla hem de araçlarını tamir ettirmek üzere gelen vatandaşlarla sohbet etti. Sanayi esnafı ''Siftah etmeden işyerimizi kapatır hale geldik'' diye yakınırken, vatandaşlarda Çayıralan ilçesinin 15 bin olan nüfusunun son 10 yıllık süreç içerisinde 5 bine düştüğünü ileri sürdü. Kayalar, Çayıralan ilçesindeki esnaf ziyaretlerinin ardından seçim karargahının açılışını yaptı. Kayalar, Ankara'da yaşanılan haince saldırı sonucunda insanların hayatlarını kaybettiğini hatırlatıp, bu nedenle belirli bir süre açık hava toplantıları yapmayacaklarını bildirdi, seçim karargahında vatandaşlarla sohbet etti. Kayalar, siyasi partilerin Yozgat Cumhuriyet Alanı'na gelip 15 dakika süreli mitingler yaptığını, burada da Yozgat yerine İstanbul, Rize gibi büyükşehirlere yapılan yatırım ve hizmetlerin sıralanıp, Yozgatlıdan oy istendiğini belirtti. Bunun siyasi partiler tarafından Yozgat'ın önemsenmediğinin bir göstergesi olarak kabul edilmesi gerektiğini ifade eden Kayalar, ''Yozgat'ta Yozgat'ı konuşabilecek bir şeyleri yok. O yüzden geliyorlar 15 dakika konuşup, gidiyorlar. Artık, Yozgatlının kendisine sahip çıkmasının zamanı gelmiştir. Yozgatlı 1 Kasımda vereceği kararla kaderini değiştirecektir, hizmet talebini yüksek sesle söyleme imkanı bulacaktır'' diye konuştu.

Kayalar, daha sonra Çandır ilçesine geçerek esnaf ziyaretlerini sürdürdü.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki