Sorgun Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından şehrin muhtelif yerlerinde park ve bahçelerin bakımı ve refüjlerin çiçeklendirilmesi çalışmaları sürdürülüyor.

Bu çalışmalar kapsamında Eski buğday pazarı kavşağı, Garajlar kavşağı ve Yazlak mahallesi olmak üzere toplamda 10 bin mevsimlik çiçek dikimi yapıldı.

Şehirde yapılan bakım ve çiçeklendirme çalışmalarının yaz mevsiminde şehre ayrı bir güzellik kattığını söyleyen Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, boş alanları mümkün olduğunca çiçeklendirme çalışması yaparak değerlendirmeyi ve güzel bir görüntüye kavuşturmayı istediklerini belirtti.

Dikilen çiçeklerin halk tarafından çok beğenildiğini ifade eden Başkan Şimşek: "Sorgun’un iklimine uygun çiçekler seçmeye gayret gösterdik. Özellikle seçmiş olduğumuz çiçekler yaz mevsimi boyunca sürekli açmaktadır. Şehrimizdeki bu manzarayı gören vatandaşlarımızdan oldukça güzel yorumlar aldık. Çalışmalarımız artarak devam edecektir. Belediyemizin imkânları doğrultusunda şehrin çeşitli noktalarında bu tür güzelleştirme çalışmalarını yapmaya devam edeceğiz" dedi.