Sorgun Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri kavşak ve orta refüjlerde başlattığı çalışmaları son sürat devam ettiriyor.

Ankara - Sivas karayolu üzerindeki orta refüjde başlatılan çalışmalar kapsamında ilk olarak alanın otomatik sulama sistemi için yeni tesisat döşendi. Peyzaj çalışmasının ardından ise çiçek ve fidan dikimleri  yapılıyor.

Alanda, 3 Bin adet Taflan, Bin 500 adet gül, 2 Bin Berberis, 2 Bin adet Ateş Dikeni, Bin adet Bodur Ateş Dikeni, Bin adet Bodur Berberis, Bin adet Sarı ardıç, Bin 500 adet Mavi ardıç, 250’şer adet de Alacalı ve Gümüş Taflan ile Şimşir Taflan toprakla buluşturuluyor.

Ağaçlandırma çalışmalarının yanı sıra kavşak ve orta refüjlerde, çiçek dikimi ve peyzaj çalışmaları gerçekleştirildiğini belirten Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, otomatik sulama sistemi sayesinde bundan sonra ağaç ve çiçeklerin sulamasının otomatik olarak sağlanacağını söyledi.

İlçe genelindeki park ve refüjlerde ağaçlandırma ve çiçek dikimlerinin devam edeceğini kaydeden Başkan Şimşek, şehre yeni bir imaj kazandıracak olan çalışmaların yapılması kadar korunmasının da büyük önem arz ettiğini sözlerine ekledi.