Kavranoğlu, Gençlerle Bir Araya Geldi

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu, Bozok Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü ve Yozgat Genç Memur-sen tarafından organize edilen konferansa konuşmacı olarak katılmak üzere ilimizi ziyaret etti.
Yayınlanma tarihi: 02 Nisan 2015, Perşembe günü, saat: 21:13

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu, Bozok Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü ve Yozgat Genç Memur-sen tarafından organize edilen konferansa konuşmacı olarak katılmak üzere ilimizi ziyaret etti.
 
Rektörlük Ziyareti
Konferans öncesi Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu ve Vali Abdulkadir Yazıcı, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Rektör Uçar Bozok Üniversitesinin 2006 yılından itibaren bugüne geldiği noktayı görsel sunum eşliğinde anlattı. Sunumunda kuruluşundan itibaren yıllara göre öğrenci sayıları, akademik ve idari personel sayıları, fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları sayıları, fiziki ve altyapı çalışmaları, biten ve devam eden projeler hakkında detaylı bilgiler verdi.
 
Bakan Yardımcısı Kavranoğlu;"Tarih boyunca bilime önem veren devletler, diğer devletleri yönetti"

Bozok Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen "2023 Vizyonunda Bilim Sanayi Teknoloji Politikaları ve Girişimcilik" konulu konferansta konuşan Bakan Yardımcısı Kavranoğlu" Bugün burada Anadolu’nun bağrında, Bozok Üniversitesinde güzel öğrenci kardeşlerimizle bilim, teknoloji,  Türkiye’nin kalkınma vizyonunda 2023 hedefleri ve girişimcilik konusunda sohbet etme imkanı sağladığı için üniversitemize ve Bozok Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübüne teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum. Burada sizlerle bir araya geldiğim için çok mutluyum. Bugün artık kalkınma deyince, gelişme deyince aklımıza gelmesi gereken ilk şey bilim ve teknolojidir. Ben bir Rizeli kardeşiniz olarak bizim çocukluğumuzda biz çay tarımı ile uğraşırdık. Komşu illerimiz ise fındıkla uğraşırdı. Baktığımız zaman fındıkla uğraşanlar yılda sadece 2 ay çalışır geriye kalan on ay boyunca da yapacak bir şeyleri yoktur. Yılda 10 ay kahvede oturan, gezen sadece 2 ayında ise çalışan bir yapı ile biz kişi başına milli geliri 25 bin, 50 bin dolarlara getirmemiz mümkün değildir. Bunun için kaliteli sanayileşmek ve üretmek gerekiyor. Kaliteli sanayi demek de bilim ve teknoloji ile oluyor. Bu nedenle çok çalışıp yeni ürünler ortaya koymamız lazım"dedi. Konferansın son bölümünde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu konferansın son bölümünde öğrencilerden gelen sorulara yanıt verdi.
 
Konferansa Vali Abdulkadir Yazıcı, İl Jandarma Alay Komutanı Jan. Alb. Selçuk Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar,Bozok  Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, Fakülte Dekanları, Daire Müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki