Yozgat'ta sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybeden 2 kardeş, Osman Emre ve Hayrunnisa Varol, bugün Büyük Camii'de kılınan cenaze namazı sonrasında Topçu Köyünde toprağa verildi. 

Olay, Anne, Huri Melek Varol'un akşam saatlerinde çocukları Osman Emre, Hayrunnisa ve Elif Buse Varol’a banyo yaptırdıktan sonra odalarına yatırarak, çocukların üşümemesi için sobayı yakarak uyuması sonrasında meydana gelmişti. Sabah saatlerinde çocukların uyanmadığını gören anne Huri Melek Varol, çocukların odasına girdiğinde, sobadan sızan gazın nedeniyle çocukların zehirlendiğini fark ederek sağlık ekiplerine haber verilmişti.

İhbar üzerine eve gelen sağlık ekipleri, 3 kardeşten Osman Emre ve Hayrunnisa'nın hayatını kaybettiğini belirlerken, durumu ağır olan Elif Buse ise ilk müdahalenin ardından Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine kaldırılmıştı. Ağır yaralı olan Elif Buse'nin tedavisi Ankara'da devam ediyor.

Kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Ankara, Adli Tıp Kurumuna götürülen iki kardeş Osman Emre ve Hayrunnisa'nın cenazeleri Adli Tıp kurumundan alınarak Yozgat'a getirildi. Büyük Camide kılınan cenaze namazı sonrasında iki kardeşin cenazesi toprağa verilmek üzere Topçu Köyüne götürülerek defnedildi.