Karayolları'ndan navigasyon hizmeti

Karayolları Genel Müdürlüğü, akıllı telefonlarda kolaylıkla kullanılabilecek bir uygulama hazırladı. Türkiye Trafik Mobil Uygulaması sayesinde yolculuk yapan vatandaşlar, ücretsiz olarak navigasyon hizmetinden yararlanabilecekler.
Yayınlanma tarihi: 08 Ocak 2016, Cuma günü, saat: 09:57

Karayolları genel müdürlüğü sürücülere bir kolaylık daha sundu.

Müdürlüğün geliştirdiği Türkiye Trafik Mobil uygulamasıyla vatandaşlara gidecekleri yerle ilgili natifli güzergah seçeneği sunuluyor.

Yeni özellikleri ile güncellenen Türkiye Trafik Mobil uygulamasına ulaşımla ilgili tüm bilgiler entegre edildi. Seçilen il ve ilçeler arasında en hızlı, en kısa ve ücretsiz yolları natifli olarak gösteren uygulamada güzergah üzerinde kapalı ve çalışma yapılan yollara ilişkin bilgiler ve 5 dakikada bir güncellenen online trafik bilgisi yer alıyor.

Akıllı telefonlara ücretsiz yükleniyor

Akıllı telefonlara ücretsiz yüklenebilen mobil uygulamayla vatandaşlar gidecekleri en uygun güzergahı harita üzerinde görüntüleyip, yol tarifi alabiliyor, toplam mesafeyi ve süreyi kolayca öğrenebiliyor. Seyahat boyunca asistanlık yapacak bu hizmetlere ek olarak araçlara ait Otomatik Geçiş Sistemi'nde (OGS) ihlal olup olmadığı sorgulanabiliyor, kullanılacak otoyola ait bilgilere de hızlıca erişilebiliyor.

Etiketler: Karayolları   navigasyon   hizmeti  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki