Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, PTT Genel Müdürlüğü tarafından, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde terörle mücadele eden güvenlik güçlerine moral vermek için “Tebrik Kartı Bizden, Güvenlik Güçlerimize Göndermek Sizden” kampanyasına katıldı. 

Rektör Karacabey, "Tebrik kartı bizden, güvenlik güçlerine göndermek sizden" kampanyası kapsamında Batman, Bitlis, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Giresun, Hakkari, Mardin, Muş, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli ve Van illerinde belirlenen 127 Polis ve Jandarma Karakolu’nda görev yapan güvenlik güçlerine destek vermek amacıyla içerisinde “Ramazan bayramınızı tebrik eder, iç ve dış kaynaklı terörle mücadelenizde başarı dileklerimle, en kalbi şükranlarımı sunarım.” ifadelerinin yer aldığı tebrik mektubunu gönderdi. 

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde görev yapan asker ve polisin zor şartlarda görev yaptığı ve morale ihtiyaçlarını olduğunu belirten Rektör Karacabey, Milli birlik ve beraberlik ile hoşgörü ve kardeşlik duygularının pekiştirilmesine katkıda bulunmak ve vatanın bölünmez bütünlüğü için canını feda eden güvenlik güçlerine moral ve motivasyon sağlamak amacıyla tebrik kartı gönderme kampanyasına katıldıklarını söyledi.

Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, üniversite akademik ve idari personelinin kampanyaya katılıp destek vermelerinin kahraman asker ve polislere moral vereceğini ifade etti.