Bozok Üniversitesi Konukevi ve Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen kahvaltılı sohbet toplantısına Yabancı Diller Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Kadir Tan, Bölüm Başkan Yardımcısı Ramazan Güçlü ile İngilizce ve Fransızca okutmanları katıldı.

Toplantıda konuşan Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, Yabancı Diller Bölümü öğretim elemanları ile önümüzdeki dönemde yabancı dil öğretimiyle ilgili konuları görüşmek üzere bir araya geldiklerini söyledi. Prof. Dr. Karacabey, “Özellikle isteğe bağlı hazırlık sınıfındaki öğrencilerimizin daha iyi yetişmesi ve başarı elde edebilmesi için yapılması gerekenler konuşulup, arkadaşlarla müzakere edeceğiz. İngilizce okutmanı olarak aramıza yeni katılan üç arkadaşımızla da üniversitemizin yabancı dil öğretimi açısından hedeflerini paylaşacağız.

Yabancı dil öğretiminde öğrencilerimize dönük hazırlık sınıfında yabancı dil öğretimiyle beraber ara sınıflarda devam eden dil öğretimi aynı zamanda asistanlarımızın ve öğretim elemanlarımızın yabancı dil öğretimine katkılarını da konuşacağız. Sürekli eğitim yoluyla üniversitemizde özellikle genç asistan arkadaşlarımızın yabancı dil öğretimi konusunda yardımcı olmayı istiyoruz. Bu noktada İngilizce Okutmanı arkadaşlarımızın bizlere böyle bir katkılarının olacağına inanıyoruz ve konuyla ilgili onların görüşlerini alarak planlama yapmaya çalışacağız.” dedi.

Bundan sonraki süreçte her branştan öğretim üyesi ve öğretim elemanları ile bir araya gelmeyi planladıklarını belirten Prof. Dr. Salih Karacabey, “İlk toplantımızı bugün Yabancı Diller Bölümü Öğretim elemanları ile gerçekleştirdik. Her branştan arkadaşlarımızla zaman zaman bir araya gelmeyi ve üniversitemiz eğitim öğretim meselelerini görüşmeyi hedefliyoruz diye konuştu.”