Karacabey, Akademik Personel ile Buluştu

Rektör Karacabey, 2014-2015 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni sonrası üniversite de görevli akademik personel ile bir araya geldi.
Yayınlanma tarihi: 16 Haziran 2015, Salı günü, saat: 08:22

Bozok Üniversitesi Merkezi Yemekhane binasında gerçekleştirilen yemekli toplantıya katılan Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey her eğitim - öğretim yılı başlangıcı ve sonunda akademik personel ile bir araya geleceğini söyledi. 

Huzurlu bir eğitim - öğretim yılını geride bıraktıklarını belirten Rektör Karacabey;  “ Ümit ve dua ederiz ki bundan sonraki yıllarda da eğitim - öğretim hayatımız hep huzurlu geçsin. Siz arkadaşlarımızla rektörlük seçimi sürecinde görüşmüştük, o ayrı bir ortamdı. Onun içinde sizlerin her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum." dedi. 

Eğitim öğretim yılını huzurlu bir şekilde geride bıraktığımız gibi gönülden kırılmadan bir seçim sürecini de geride bıraktıklarını ifade eden Rektör Karacabey; “Bu bizim için çok önemli, çünkü bizler gönül insanlarıyız. Bizim kültürümüzde sevgi ve saygı hâkimdir. Bizim topraklarımızda Mevlanalar, Yunuslar vardır. Bunların her biri gönül insanlarıdır. 

Onlar kendi hayatlarından bize naklettikleri ile şunu vermişlerdir; Bir gönül kırmak Allah’ın evi Kâbe’yi yıkmaktan daha büyük vebaldir. Dolayısıyla bizler gönülleri yapmak için varız. 

Gönüller yıkmak için değil. Akademik hayata adım atan her arkadaşımız asistan olarak kuruma başladığında akademik nezaket ve terbiyeyi attığı her adımla öğrenir. Akademik nezaket, birbirimizi sevmeyi birbirimizi saymayı ve birbirimize bir şeyler öğretmeyi ve birbirimizden öğrenmeyi gerektirir. Bu hayatımız boyunca devam eder. 

Biz akademisyenlerin en önemli görevlerinden birisi öğrenci yetiştirmektir. İnsan yetiştirmekteyiz. Yetiştirdiğimiz insanlar bizden sadece bilgi öğrenmezler, bizden davranış öğrenirler, dışarıda karşılaştıkları insanlara bizden gördükleri gibi davranırlar. Birbirimize karşı nezaketi saygıyı bundan daha ileri yapabilmeliyiz,  gönül bağı ile sevmeyi öğrenmeli ve onu yaşatmalıyız.  

Bozok ailesi olarak bunu yaşatacağımıza inanıyorum. Bundan sonraki hayatımızın da birbirimize karşı sevgi, saygı ve muhabbetle geçeceğine inanıyorum. Sizlerle akademik yılın bitiminde ve akademik yılın başlangıcında bir araya gelmeyi düşünüyorum. Bunu dört yıl boyunca akademik yılın başı ve sonunda bir araya gelmeyi birlikte olmayı bir Bozok ailesi olmayı bir şeyleri birlikte paylaşmayı arzu ediyorum. İnşallah bunu gerçekleşeceğine inanıyorum.” diye konuştu.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki