AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Yozgat programında siyaset hayatını temelini oluşturan gençlik teşkilatını unutmadı. Karaaslan, gençlerle 'Buyurun cumhurbaşkanlığı hükmet sistemini tartışalım' etkinliğinde bir araya geldi.

Yozgat Belediye Kültür Merkezi'ndeki etkinliğe Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, AK Parti İl Başkanı Harun Lekesiz, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Emin Erbek, TUGVA Yozgat İl Temsilcisi Kazım Emiroğlu Şimşek ve kalabalık bir genç davetli grubu katıldı.

Programda sırasıyla AK Parti İl Başkanı Harun Lekesiz, Belediye Başkanı Kazım Arslan ve Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Emin Erbek konuşma yaptılar.

Lekesiz, gençlere yol süreçte yol haritası olacak önemli bilgiler aktarırken Belediye Başkanı Arslan da  siyasi tecrübelerinden örnekler vererek Türkiye'nin dünü ve bu gününü değerlendirdi, 'Neden evet oyu verilmesi' gerektiğinin gerekçelerini ortaya koydu.

Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Emin Erbek de kısa konuşmasında 16 Nisan referandumunda ortaya çıkacak sonucun ülkenin geleceği adına önemine işaret etti.

Daha sonra kürsüye gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, siyasete AK Parti Gençlik Kolları'nda başlamış bir siyasetçi olarak her zaman kendini o gençlik hareketine ait, oranın içinde hissettiğini söyledi.

Türkiye referandum sürecinde 'Hayır' oyu vereceğini söyleyen ancak gerekçelerini bilmeyen insanların olduğunu söyleyen Karaaslan, bu anlamda halka 'Neden evet' verilmesi gerektiğinin çok iyi anlatılması gerektiğine işaret etti.

Halka ulaşma, evet oyunun gerekçelerini doğru bir şekilde aktarma konusunda bir vebal taşıdıklarını hatırlatan Karaaslan, Türkiye'nin dünü ve bu gününü kıyasladı.

'Tek adam' söylemlerinin gerçeği yansıtmadığı gibi bir algı oluşturma niyetinden öteye gitmediğini vurgulayan Karaaslan, bunun yanı sıra 'Türkiye parçalanacak, eyaletlere bölünecek' gibi söylemlerin ise gerçekle uzaktan yakından alakasının olmadığını söyledi.

Karaaslan'ın karşılıklı soru-cevap şeklinde devam eden konuşması gençlerden yoğun ilgi gördü.