Karaaslan Fransa’daki saldırıyı kınadı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Fransa'da yaşanan terör olaylarını yayımladığı mesajla kınadı.
Yayınlanma tarihi: 14 Kasım 2015, Cumartesi günü, saat: 17:53

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Fransa'daki terör saldırılarıyla ilgili olarak bir mesaj yayımladı. Karaaslan mesajında şu ifadelere yer verdi,

"Fransa- Almanya dostluk maçının oynandığı sırada meydana gelen patlamaların ve masum insanlara karşı yapılan saldırıyı hiçbir insanı ve ahlaki değerle izahı mümkün değildir. Yaşanan bu terör saldırılarını kınıyor ve lanetliyoruz"

Fransa halkının acısını paylaştıklarını belirten Karaaslan, ''Evrensel bir tehdit olan terörizme karşı toplumların ortak hareket etmesinin gerekliliği yaşanan bu saldırılarla bir kez daha ortaya çıkmıştır. Terörün anlamını bilen bir ülke olarak Fransa'da yaşanan acıyı çok iyi anlıyoruz. Bu saldırılar sadece Fransa halkına değil tüm insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur. Türkiye olarak 30 yıldan fazla teröre karşı kararlılıkla mücadele ettik, bundan sonra da edeceğiz. Terörün dini, dili yoktur. Dünyanın bir bölümünde terör olayları çok sık yaşanıyor. Bu duruma seyirci kalmak yerine, topyekün mücadele edersek bu konuda aşama kaydedilir. G-20 zirvesinden önce gerçekleşen terör saldırıları, uluslararası dayanışmanın ve işbirliğinin ne kadar önemli olduğunu tekrar ortaya koymuştur. Paris'teki alçak saldırıyı bir kez daha kınıyor, Fransız halkına başsağlığı diliyorum'' ifadelerine yer verdi.

Etiketler: çiğdem karaaslan   ak parti   fransa  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 9 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki