Yozgat Belediyesi tarafından yaptırılan kapalı pazar yeri, mahalle sosyal ve spor tesislerinin temeli düzenlenen törenle atıldı. Anadolu Lisesi alt kısmında milli eğitim müdürlüğüne ait atölyelerin bulunduğu alana inşa edilen kapalı Pazar yerinin 90 günde tamamlanması planlandı.

Kapalı Pazar Yerinin temel atma törenine Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Belediye Başkanı Kazım Arslan, İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yozgat Milletveilleri Yusuf Başe, Ertuğrul Soysal, Abdulkadir Akgül, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, törende yaptığı konuşmada, “ Bugün temeli attığımız Kapalı Pazaryeri ile Yozgat’ın yıllardır beklediği önemli bir ihtiyacını karşılamış oluyoruz. 3 bin metrekare alana yapılacak Pazar yerinin üst kısmını ise spor ve sosyal tesis olarak kullanacağız. Mahalle halkımız burada spor yapıp dinlenebilecek. Bu alanda daha önce Milli Eğitim Müdürlüğümüze ait atölyeler vardı. Valimiz Sayın Abdulkadir Yazıcı ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Saim Kuş beyefendilerle yaptığımız görüşmeler sonucunda bu alanı bize tahsis ettiler. Kendilerine bize göstermiş oldukları kolaylıklardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Bizlerde Milli Eğitim Müdürlüğümüze yaklaşık bir milyon liraya atölye binası yaptık sonra onlar taşıdıktan sonra burada çalışmalara başladık. İnşallah en kısa süre içerisinde Pazar yerimiz tamamlanıp hizmete açacağız. Bu şekilde hem pazarcı esnafımız hem de halkımız rahat bir şekilde alışveriş yapma imkânı bulacak” dedi.

Daha sonra konuşan Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı’da Yozgat’ın her geçen gün daha bir güzelliğine eriştiğini belirterek, “Kapalı bir Pazar yeri de esnafımızın ve halkımızın ihtiyacıydı. Bu ihtiyacı belediyemiz bugün karşılamak için çalışma başlattı. İnşallah kısa bir süre sonra burası hizmete girecek ve vatandaşımız daha rahat bir ortamda alışveriş imkanı bulacaktır. Kapalı Pazar yerimizin ilimize halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.