Yozgat Belediyesi tarafından yaptırılan kapalı pazar yeri, mahalle sosyal ve spor tesisleri 16 Kasım'da açılıyor.

Yozgat Belediyesi tarafından 3 Bin metrekare alana yaptırılan ve 2 Milyon 250 Bin TL'ye ihale edilen kapalı pazaryeri Yozgat Anadolu Lisesi alt kısmında milli eğitim müdürlüğüne ait atölyelerin bulunduğu alana inşa edildi. 2 kat olarak inşa edilen pazaryerinin alt katı pazarcı esnafları için düzenlenirken, üst katı ise sosyal ve spor tesisleri olarak Yozgat halkına hizmet verecek.

Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, Yozgat halkının, pazarcı ve sebzeci esnafının uzun yıllardır sağlıksız koşullarda pazar yaptıkları belirterek, 40 - 50 yıllık ihtiyacın giderilmek üzere olduğunu belirtti.

Açılış için geriye sayımın başladığını ifade eden Başkan Arslan, "İnşallah 16 Kasım'da açılışı hep birlikte yapacağız. İnsanlarımız artık son derece modern ve sağlıklı bir ortamda alışverişlerini yapabileceklerdir. Ayrıca pazar yeri üzerinde yaptığımız sosyal tesisler o bölgenin çok önemli bir sosyal ihtiyacını giderecektir" dedi. 

Başkan Arslan açılışa ilişkin olarak şunları kaydetti. "Bugün ışıklarını da yaktığımız tesiste Hal Müdürlüğümüz idari bölümleri, Pazarcılar derneği bürosu, mescit, lokanta, çay evi gibi ünitelerinin yanı sıra kadın  -erkek - engelli tuvaletleri de bulunmaktadır. Halkımızın ve pazarcı- sebzeci esnafımızın 40 - 50 yıllık beklentisi olan kapalı pazar yerimizin inşaatı tamamlandı. Seçimlerde verdiğimiz bir sözün gereğini daha yerine getirmiş oluyoruz. Ne demiştik: Söyleyecek çok sözümüz yapacak çok işimiz var. Hayırlı olsun, hayırlar getirsin"