Birçok şehirde sokak pazarcılığının yerini modern kapalı pazaryerleri alırken Yozgat da bu konuda önemli bir adım attı. Yozgat Belediyesi belki de en önemli proje olan kapalı pazaryeri için start verdi.

Temmuz sonunda yapılan ihaleyi 2 milyon 250 TL’ye Hökelekli İnşaat aldı. Yozgat’ın önemli bir sorunu olan pazaryeri problemini ortadan kaldıracak olan projede ayrıca proje kapsamında çocuk oyun parkları, basketbol ve futbol sahası, yürüyüş ve koşu alanı yapılacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Kazım Arslan, “Sadece etkinliklerle, kaldırımla, sokakla, parkla, otoparkla, yolla, lise caddesi ile değil Yozgat'ın tüm sorunları ile uğraşıyoruz. Örnek bir belediyecilik anlayışını oluşturmaya çalışıyoruz. Şu anda Yozgat'ın 20’ye yakın bölgesinde değişik çalışmalarımız devam ediyor. Bunlardan birisi de Şeyhosman mahallesinde inşa ettiğimiz ve Milli Eğitim Müdürlüğüne devredeceğimiz ve 750 bin TL ye mal olan atölye inşaatımız! Milli Eğitime bağlı okulların bakım onarım ihtiyaçlarını karşılayacak olan bu atölyeyi 15 güne kadar tamamlayıp milli eğitime teslim edeceğiz.

Halen Anadolu Lisesi altında eski binalarda hizmet veren bu atölyelerin, bu modern binaya taşınmasıyla, onların boşalttığı arsada da kapalı pazar yerimizin inşaatına 1 ay içerisinde başlayacağız ve inşallah Kasım sonu itibariyle de Yozgat’ımızı, yıllardır özlemini çektiği kapalı pazar yeri ile buluşturmuş olacağız” diye konuştu.