Kantin Çalışanlarına Hijyen Eğitimi

Yozgat'ta, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul ve kurumlarda faaliyet gösteren kantin, yemekhane kafeterya, büfe, çay ocağı gibi işletmelerde çalışanlara 'Hijyen Eğitimi' verilmeye başlandı.
Yayınlanma tarihi: 08 Nisan 2016, Cuma günü, saat: 15:43

Yozgat'ta Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul ve kurumlarda faaliyet gösteren kantin, yemekhane kafeterya, büfe, çay ocağı gibi işletmelerde çalışanlara Hijyen Eğitimi verilmeye başlandı.

Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Kuralları yönetmeliği kapsamında Yozgat İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda Mühendisleri ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Eğitim Hemşireleri tarafından Gıda Hijyeni, Kişisel hijyen, Gıdalarda Oluşabilecek Tehlikeler, Gıdaların Muhafaza Şartları konularında katılımcılara sunumlar yapıldı.

Eğitim toplantısının açılış konuşmasında Gıda ve Yem Şube Müdürü Hasan Armağaz, Eğitimin faydalı geçmesi temennilerini belirttikten sonra; Mevzuat gereği eğitim sonunda verilecek Katılım Belgesine sahip olmayan kişilerin Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul ve kurumların kantin ve yemekhanelerinde çalışamayacağını söyledi. Devamında eğitimin 3 gün boyunca devam edeceğini ve toplamda 150 kişiye eğitim verilmesinin planlandığını söyledi. 

Etiketler: hijyen   eğitim   okul   kantin  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 5 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki