Kandil'in Huzur ve Sevincini Yaşıyoruz

Daştan, 'Mevlid Kandili, Peygamberimiz Hz. Muhammed’i ve O’nun bütün insanlığa vermiş olduğu mesajı, layıkıyla anlamak için önemli bir vesile.'
Yayınlanma tarihi: 22 Aralık 2015, Salı günü, saat: 09:23

Akdağmadeni ilçesi Belediye Başkanı Suphi Daştan, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Sayın Başkanımız mesajında, "Mevlid Kandili, Peygamberimiz Hz. Muhammed’i ve O’nun bütün insanlığa vermiş olduğu mesajı, layıkıyla anlamak için önemli bir vesile. Peygamberimizin dünyaya teşriflerinin yıl dönümünde bir Mevlid Kandilini daha idrak etmenin sevincini, huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Milletimiz ve bütün İslam âlemi her yıl yeni bir heyecanla, Allah'ın bütün insanlığa rahmet elçisi olarak gönderdiği ve peygamberler zincirinin son halkası olan Hz. Muhammed'in getirmiş olduğu ilahi mesajı anlamak, ortaya koymuş olduğu eşsiz örnek ahlâkını özümsemek ve toplumsal bilince aktarmak düşüncesiyle asırlardır onun dünya’ya gelişini Mevlid Kandili olarak kutlamaktadır.

Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimizin doğum günü olan Mevlid Kandili’nin; tüm dünyada şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzur ikliminin hakim olmasına vesile olması dileklerimle, başta Akdağmadenli hemşehrilerim olmak üzere milletimizin ve tüm İslam Alemi’nin Mevlid Kandili’ ni kutlar saygılarımı sunarım." dedi.

Etiketler: akdağmadeni   belediye   suphi daştan  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki