Diyarbakır'ın Bağlar İlçesi'nde güvenlik güçleri operasyonlarını sürdürürken, kanalizasyona saklanan 1 pkk'lı rögar kapağını açıp, polislere ateş açtı.

KÖŞEYE SIKIŞINCA KANALİZASYONA SIĞINDILAR
Bağlar ilçesinde bulunan Kaynartepe Mahallesi'nde 15 Mart'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı devam ederken, köşeye sıkışan teröristler, rögar boşluklarını kullanarak kaçmaya çalıştı.

GEÇİŞ YOLLARI TUTULDU
Teröristlerin rögar kapaklarını kaldırıp, kaçtıklarını fark eden güvenlik güçleri, geçiş yollarını tuttu. Köşeye sıkışan teröristlerin fark edilmesi üzerine çıkan çatışmada bir terörist yakalanırken, iki terörist karanlığın etkisi ile kaçtı.

2 GÜN RÖGARDA KALMIŞLAR
Çok sayıda özel harekat ve çevik kuvvet ekibinin sevk edildiği olay yerinde, kaçan iki teröristin yakalanması için geniş çapta çalışma başlatıldı. Teröristlerin 2 gündür rögarda olduğu da öğrenildi. Çıkan çatışmada pkk'lı sağ yakalandı. Yakalanan teröristin verdiği bilgi üzerine polis, rögarlardan geçilebilecek alanlara operasyon yaptı.

DEMİRTAŞ "KANALİZASYONLARI TEMİZLERSİNİZ" DEMİŞTİ
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, geçtiğimiz aylarda Güneydoğu'dan yapılan operasyonları eleştirerek "Biz ölüm korkusunu çoktan aştık. Büyük temizlik operasyonuymuş, siz ancak bu toprakların kanalizasyonunu temizlersiniz" ifadelerini kullanmıştı.