Kan Bağışına destek oldular

Yerköy İlçesi Kaymakamı Nevzat Şengök, Kan Bağışı Kampanyasına Destek verdi.
Yayınlanma tarihi: 01 Mart 2015, Pazar günü, saat: 01:20

Yozgat Kızılay şubesi tarafından Yerköy İlçesinde başlatılan kan bağışı kampanyasına İlçe Kaymakamı Nevzat Şengök, beraberinde Yerköy Cumhuriyet Başsavcısı Bünyamin Sarıtürk, Yerköy Cumhuriyet Savcısı Semih Şimşir, İlçe Jandarma Komutanı Abidin Işlak, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Pakel, İlçe Jandarma Komutanlığı ve emniyet Müdürlüğü personelleri ile birlikte kan bağışında bulunarak, kan bağışı kampanyasına destek verdi. 

Kaymakam Nevzat Şengök, beraberinde Yerköy Cumhuriyet Başsavcısı Bünyamin Sarıtürk; " Kan bağışı hem toplumsal hem kişisel açıdan çok önemlidir. Eğer kan verir isek vücut yeni kan üretir ve bu vücut için yararlıdır. Her yıl binlerce insan, bir kaza ya da hastalık sonucunda kan bulamadığı için hayatını kaybediyor. Kan bağışı Kan bekleyen binlerce insanın hayatını kurtarmanın yanı sıra, bağış yapan kişinin sağlığını da olumlu yönde etkiliyor.

Kan Bağışı Yaşam İçin Yapılan Bir Armağandır. Bu ihtiyaç çoğunlukla hastaların yakınlarından ve acil durumda sağlanabilmektedir. 

Kan vermek sağlıktır. Hem kan veren insanlar için, hem de verilen kanlardan faydalanacaklar için kan hayattır. Kana kimin ne zaman ihtiyacı olacağını bilinmez. O yüzden kan verebilecek durumda olanların kan bağışında bulunması insanlık görevidir" dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki