Kale Seramik Çanakkale Kalebodur Seramik A.Ş. Yerköy Seramik Fabrikalarının kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde iftar programı ve sünnet şöleni düzenlendi. Vali Kemal Yurtnaç ve davetliler sünnet olan çocuklara hediye vererek ailelerini tebrik etti.

Kale Grubu Başkanı H. Zeynep Bodur Okyay, Kale Grubu Kurucusu ve Onursal Başkanı Dr. Hacı İbrahim Bodur anısına iftar ve sünnet şöleni düzenlediklerini söyledi.
 
6. sünnet şölenini düzenledikleri ve şölenin ramazan ayına denk gelmesi nedeni ile bir de iftar programı düzenlediklerini söyleyen Zeynep Bodur Okyay, "Bu yıl Yerköy ilçemizde altıncısını düzenlemiş olduğumuz sünnet şöleni geçen yıl olduğu gibi bu yılda ramazan ayına denk gelmesi ile bizlerde hem sünnet şöleni hem de iftar programı düzenlemek istedik. Bilindiği üzere babam 23 Mayıs 2016 yılında hakkın rahmetine kavuştu. Babam Dr. İbrahim Bodur, 65 yıl dur durak bilmeden bu ülke için çalışmış olmanın karşılığını, vefatının ardından Anadolu'nun dört bir yanında yükselen dualarla aldı. Dua eden ve ayrıca programımıza teşrif eden tüm katılımcılara teşekkür ederim" dedi.
 
Zeynep Bodur Okyay, kendilerini kırmayarak davetlerine icabet eden herkese teşekkür ederek, bu organizasyonun her yıl yapılacağını kaydetti.
 
Törene katılan Vali Kemal Yurtnaç ise, Kale Gurubu kurucusu merhum Hacı İbrahim Bodur’u rahmetle andığını belirterek, “Merhum Hacı İbrahim Bodur’un yaktığı meşale ile Anadolu’nun her tarafında yatırımlar yaparak ülke ekonomisini destek veren Zeynep Bodur Okyay hanımefendi ve eşlerini tebrik ediyorum. Zira bu ülkeye yerli ve milli olanlar sahip çıkar. İşte patronlar burada işçiler burada. Hep birlikte aynı masayı paylaşıyorlar.  Ülkemizde merhum Hacı İbrahim Bodur gibi insanların çoğalmasını niyaz ediyorum. Eğer bu zihniyetteki insanlar çoğalırsa işçi ile patron kardeş olur. Dolayısı ile toplumda da barış ve huzur olur” diye konuştu.
 
Vali Yurtnaç, sünnet şöleni ve iftar programını düzenleyen Kale Gurubu yöneticilerine teşekkür ederek tüm vatandaşların yaklaşan Ramazan Bayramını kutladı.