Yozgat Belediyesi, yayaların yoğun olarak kullandığı cadde ve sokaklarda, "çöp taksi" uygulamasının ardından bu kez de kaldırım süpürgesi alarak, temizlik işlerinde kullanmaya başladı.

Yozgat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Koordinatörü Bülent Ünal, yol ve kaldırımlarda temizlik çalışmalarının daha etkin şekilde yapılmasında ciddi kolaylık sağlayan temizlik süpürgesini aktif olarak kullanmaya başladıklarını belirterek, hedeflerinin daha temiz, daha sağlıklı ve daha çevreci bir Yozgat olduğunu söyledi.

Yozgat Belediye Başkanı Dr Kazım Arslan ise, süpürülen alanı sulandırabilmeve vakumlama özelliğine de sahip temizlik süpürgesi ile temizlik çalışmaları yapıldığında, toz sorununun da yaşanmayacağını vurgulayarak, "Yozgat için temizlik alanında artık modern teknolojileri kullanmak istiyoruz. O yüzden temizlik araç filomuza bir de temizlik süpürgesi ilave ettik. Özellikle Cumhuriyet Meydanı, Lise Caddesi, Sarraflar Caddesi gibi hayatın yoğun olduğu yerlerde bu aracımız, temizlik işlerinde aktif şekilde kullanılacak. Daha sağlıklı ve daha temiz bir Yozgat için, vatandaşlarımızında yardımı ile ne gerekiyorsa yapmaya gayret edeceğiz" dedi.

Başkan Arslan ayrıca vatandaşlardan çöp kutularını kullanmalarını rica ederek, bu sayede daha temiz, daha sağlıklı bir Yozgat'ta, hep birlikte yaşayacağımızı düşünüyoruz diye ifade etti.