Kahvehaneler Denetlendi

Yerköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Denetleme Ekibi ilçe genelinde faaliyet gösteren kahvehanelere yönelik denetim yaptı.
Yayınlanma tarihi: 09 Ağustos 2015, Pazar günü, saat: 08:52

Yerköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Denetleme Ekibi ilçe genelinde faaliyet gösteren kahvehanelere yönelik denetim yaptı.

Yapılan denetimlerde, işyeri açma ve çalıştırma ruhsatlarıyla ilgili mevzuata uyulup uyulmadığı denetlenerek, hijyen ve temizlik kontrolleri yapıldı. Çay servisinde kullanılan bardak ve malzemelerin temiz tutulmasıyla ilgili ikazlarda bulunulurken, iskambil kağıtları ve oyun takımlarının da hijyen kurallarına uyup uymadığı kontrol ediliyor. Ayrıca işletme sahiplerine başta iş yerlerinin taşıması gereken asgari teknik ve hijyenik kurallar olmak üzere personel hijyeni, işletme içi ve dışı ile ilgili yasal mevzuatlar hakkında bilgilendirme yapılıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Yerköy Belediyesi Zabıta Müdürü Bahri Tokgöz, denetimlerin kesintisiz olarak devam edeceğini ve yapılan denetimlerin esnafın da, tüketicilerin de yararına olduğunu belirterek, "Vatandaşlarımızın sağlıklı, güvenli ve tüketici haklarına uygun hizmet almasını sağlayan bu denetimler, esnafımızın daha kaliteli hizmet üretmesine de katkı sağlıyor." dedi (O. Ekinci)

Etiketler: yerköy   zabıta   denetim  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki