Kadışehri Kaymakamı Ali Doğan ve Kadışehri Belediye Başkanı Davut Karadavut ilçenin çeşitli sorunlarını ilgili bölge müdürlükleri ile görüştüler.

Ziyaretlerinde ilk olarak Karayolları Kayseri Bölge Müdürü Aydın Doğan ile görüşen Kaymakam Doğan ve Başkan Karadavut, Kadışehri-Sorgun yolunun durumunu sordular. Bölge Müdürü Doğan söz konusu 50 km.lik yolun proje ihalesinin bu yıl yapıldığını ve yetişmesi halinde 2016 yılı Karayolları Genel Müdürlüğü Yatırım Programına teklif edileceğini söyledi. Ayrıca yapılacak projede Çiğdemli Kasabası ile Kadışehri ilçe merkezine çevre yolu yapılacağını söyledi.

Kaymakam Doğan ve Başkan Karadavut daha sonra İller Bankası Kayseri Bölge Müdürü Sönmez Ata ile biraraya geldiler. Görüşmede Kadışehri Belediyesi'nin istifade edeceği hibe ve yardımların takvimi netleştirildi.

Daha sonra Kayseri Orman Bölge Müdürü Ahmet Kara ile görüşen Kaymakam Doğan ve Başkan Karadavut ilçede yapılacak orman çalışmalarını öğrendiler. Bölge Müdürü Kara, Kadışehri Anadolu İmam-Hatip Lisesi arkasına yapılacak mesire alanının kadastro çalışmalarında sona gelindiğini ifade etti. Kadışehri Kaymakamı Ali Doğan ise bir süredir sınır uyuşmazlığı yaşanan Yavuhasan Köyü ile Zile'nin Buldacı Köyü'nün sorununun bir an önce çözülmesi gerektiğini dile getirdi.

Kaymakam Doğan ve Başkan Karadavut son olarak Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.İhsan Sabuncuoğlu'nu makamında ziyaret ederek Kayseri'deki resmi temaslarını bitirdiler.