Kadışehri İlçesinde, yapımı tamamlanan Merkez Cami Pasajındaki yeni dükkanların hak sahiplerine teslim edilmeye başlamasının ardından, boşalan eski dükkanların Kadışehri Belediyesi tarafından yıkımına başlandı.

Yıkım çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Davut Karadavut, "Esnafımızın ve dükkan sahiplerimizin rızasıyla dayanışma içerisinde bu yıkımı gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz. Bu, İlçemizin beklediği ve herkes tarafından dile getirilen bir hizmetti. Şu anda, İlçemiz açısından tarihi bir gün yaşıyoruz" dedi.

Başkan Karadavut açıklamasını şöyle tamamladı; "İlçemiz Cumhuriyet Meydanındaki bu dükkanlar kötü bir görüntü oluşturuyordu. Seçildiğimiz günden itibaren bu dükkanların yenilerinin yapılarak esnafımızı da mağdur etmeden meydandan kaldırılmasını söylüyorduk. Çalışmalarımızı bu doğrultuda yapıp Merkez Cami altındaki pasajımızı hizmete açarak bu eski dükkanları yıkmaya başladık. Yıkım aşamasından sonra Cumhuriyet Meydanımızı genişleterek çevre düzenlemelerini biran önce yapıp İlçemizi daha modern bir görünüme kavuşturmuş olacağız. İlçemize ve esnafıma hayırlı olmasını dilerim."