Kadışehri'nde Kutlu Doğum Konferansı Yapıldı

Kadışehri İlçesinde, Kutlu Doğum etkinlikleri içinde olan konferans yapıldı.
Yayınlanma tarihi: 15 Nisan 2015, Çarşamba günü, saat: 19:50

Kadışehri Belediye Kültür Merkezinde yapılan konferansa İlçe Kaymakamı Ali Doğan, İlçe Garnizon Komutanı Osman Yılmaz, Belediye Başkanı Davut Karadavut, Halıköy Belediye Başkanı Zeki Şimşek, İl Encümeni Salih Deniz ile mülki idare amirleri ve vatandaşlar katıldı.

İlçe Vaizi Erdoğan Altundaş’ın sunduğu program saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başladı, sinevizyon gösterimi ve Yelten Köyü İmam Hatibi Salih İsmail temelin Kuran Tilaveti ile devam etti.

İlçe Müftüsü Abdullah Yalman yaptığı açılış konuşmasında iletişim araçlarının geliştiği modern çağda aile içerisinde, toplumda ve ümmet-i Muhammet arasında büyük iletişimsizliğin yaşandığını bu zamanlarda Hz Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı konusunun seçilmesinin önemli olduğunu belirterek, yeniden birlikte ve huzur içerisinde yaşamanın yolunu Kurandan ve Hz Peygamberden öğrenebileceğini ifade ederek katılımcılara teşekkür etti.

Program Kadışehri Anadolu İmam Hatip lisesi öğrencilerinin Müzik Öğretmeni Sebahattin Bahçıvan önderliğinde oluşturduğu İlahi korosunun sunduğu ilahi dinletisi ile devam etti.

Programın konuşmacısı Prof Dr Mehmet Okuyan, günümüz müslümanlarının bugün Kur’an-ı Kerimi anlamadan okuduklarını, anlamını okumadıklarını ve anlamaya gayret etmediklerini ifade ederek “Oysa Kur’an okunsun, anlaşılsın ve yaşansın diye gelen bir kitaptır, anlaşılabilir bir kitaptır, okuyan herkes gücü nispetinde anlayabilir, Kur’an Allah'ın bize gönderdiği bir reçetedir. Doktor reçeteyi sadece okunsun diye yazmaz, onda yazan ilaçlar alınsın, içilsin de derde deva olsun diye yazar. Kur'an da Allah'ın bize gönderdiği son ilahi reçetedir. Okunsun anlaşılsın ve yaşansın diye gönderilmiştir. Bu gün müslümanlar Kur’anı rehber edinmedikleri için bölünüp parçalanmışlardır, herkes mezhebini, meşrebini din yerine ikame ettiği için ayrılıklar, kavgalar ve savaşlar olmaktadır.” dedi.

Okuyan Müslümanların kurtuluşunun ve birlik beraberliğinin yolunun Kur'andan geçtiğini ve tüm müslümanların yeniden Kur'anın rehberliğine dönmek zorunda olduğunu ifade etti.

Kadışehri halkının yoğun bir ilgi gösterdiği program Okuyan Hoca'nın konferansında sonra sona erdi.

 

Etiketler: kadışehri   kutlu   doğum  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 4 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki