Kadışehri'nde ilk bilim fuarı düzenlendi

2015 yılı içerisinde 8 ortaokul ve 2 lisede düzenlenecek olan TÜBİTAK Bilim Fuarlarının ilki Şehit Doğan Özpolat Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından düzenlendi.
Yayınlanma tarihi: 04 Nisan 2015, Cumartesi günü, saat: 13:48

Bilim Fuarın açılışına Kadışehri Kaymakamı Ali Doğan’ın yanısıra, ilçe protokolü, Çekerek Cumhuriyet Savcıları Rıza Dedebali ile Hakan Vapur, okul idarecileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Görücüye çıkan 21 proje konuklar tarafından tam not aldı. Kaymakam Doğan ve konuklar stantları tek tek gezerek projeleri bizzat öğrencilerin ağzından dinlediler. Stantların gezilmesinin ardından konuklara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Program kapsamında başvuru sahibi 9 okul daha Nisan ve Mayıs aylarında bilim fuarı düzenleyecek ve ilçede bilim kültürünün gelişimine katkı sağlamaya çalışacaklar. Okullarda düzenlenen fuarlarda en başarılı bulunan eserler önce ilçe merkezinde, daha sonra Yozgat’ta düzenlenecek karma fuarlara katılacaklar.

TÜBİTAK bilim fuarları Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi’nin yürüttüğü "Eğitimde İşbirliği Protokolü" kapsamında ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programına kapsamında icra edilmektedir.

Program kapsamında başvurusu kabul edilen okullardan her biri bilim fuarını düzenlemek için TUBİTAK’tan 5.000 TL destek almaya hak kazanmışlardır.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 8 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki