Kadışehri'nde iftar vakti

Kadışehri ilçesinde şehit, gazi aileleri, Hami-Yet anne ve çocukları ve tek başına yaşayan yaşlıların katılmış olduğu bir iftar programı düzenlendi.
Yayınlanma tarihi: 08 Temmuz 2015, Çarşamba günü, saat: 14:45

Kadışehri Kaymakamlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından, Kadışehri Belediyesi Kültür Merkezinde Kaymakam Ali Doğan, Kadışehri Belediye Başkanı Davut Karadavut, İlçe Müftüsü Abdullah Yalman, Vakıf Müdürü Osman Sağlamer, şehit ve gazi aileleri, Hami-Yet anne ve çocukları ve tek başına yaşayan yaşlıların katılmış olduğu bir iftar programı düzenlendi.

Program, İlçe Müftüsü Abdullah Yalman’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ve iftar duasıyla başladı. İftar yemeğinin ardından bir konuşma yapan Kadışehri Kaymakamı Ali Doğan; “Devletin temel vasfı, çaresizlerin çaresi, kimsesizlerin de sığınağı olmasıdır. Biz Kaymakamlık bu şekilde hizmet vermeye çalıştık. İnşallah başarılı olmuşuzdur. Bu tür etkinliklerle, projelerle ve benzeri faaliyetlerle yaşlılarımızı, kadınlarımızı, çocuklarımızı hayata katmaya, toplum içerisinde tutmaya çalıştık. İnşallah bundan sonra da Kaymakamlığımız aynı bakış açısıyla çalışmalarına devam edecektir. İçerisinde bulunduğumuz Ramazan tabi ki en güzel ay, en bereketli aydır. Allah bu güzel zaman dilimi vesilesiyle bu ülkenin üzerinden sadece Ramazan ayında değil on iki ay boyunca inayetini, rahmetini, bereketini ve ihsanını eksik etmesin. Ülkemizde hiçbir zaman düşmanlık, kavga, gürültü istemiyoruz. Ramazandan sonra da ülkemizde barışın ve huzurun hüküm sürmesini temenni ediyorum.” dedi.

Son olarak tayin dolayısıyla Kadışehri'nden ayrılacağını hatırlatan Kaymakam Doğan yemeğe katılan misafirlerden helallik isteyerek konuşmasını bitirdi.

Etiketler: kadışehri   kaymakam   ali doğan   iftar  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 4 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki