Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu’na bağlı Kadışehri Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü, Kadışehri ilçesindeki Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı lise son sınıf öğrencilerine ve bilgi edinmek isteyen yerel halka yönelik ‘Bölüm Tanıtım Semineri’ düzenledi.

“Bölüm Tanıtım Semineri”ne Kadışehri Belediye Başkanı Davut Karadavut, yüksekokul akademik ve idari personeli, lise müdürleri, öğrenciler ve halk katıldı.  

Açılış konuşmasını Rektör Yardımcısı Sayın Prof Dr. Hikmet Şelli Aybar’ın yaptığı seminere, Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mevlüt Arslan, Kadışehri Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Selcan Taşçı, Kadışehri Hakmar Tarım İşletmesi Genel Müdürü Fahrettin Aksakal ve Kadışehri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Osman Sağlamer konuşmacı olarak katıldı. 

Seminerde Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Selcan Taşçı, öğrencileri bölümün mevcut programı olan Bahçe Tarımı Programı’nın kabul ve kayıt koşulları, eğitim-öğretim, staj ve iş imkanları, bölüm faaliyetleri ve sosyal imkanları konularında bilgilendirdi.

Seminerde “Deveci Havzası Meyvecilik Entegrasyon Projesi”  (Hakmar Tarım İşletmesi) Genel Müdürü Fahrettin Aksakal tarafından öğrencilere staj ve iş imkanları hakkında bilgi vererek bu bölümü tercih edecek olan öğrencilerden puan sıralamasına göre ilk 5 öğrenciye burs  verileceğini ifade etti.

Kadışehri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Osman Sağlamer yaptığı konuşmasında bölümü tercih eden öğrenciler arasından belirlenecek ihtiyaç sahibi ailelere Vakıf tarafından yardım yapılacağını belirtti.