Kadışehri sütçülüğü benimsedi

Kadışehri ilçesinde Kaymakamlık öncülüğünde kurulan Süt Toplama Merkezi sayesinde ürettiği sütü pazarlama sorunundan kurtulup, para kazanmaya başlayan üretici, daha fazla süt üretimi için hayvan sayısını artırmaya başladı.
Yayınlanma tarihi: 30 Nisan 2015, Perşembe günü, saat: 12:22

Yozgat'ın Kadışehri ilçesinde Kaymakamlık öncülüğünde kurulan Süt Toplama Merkezi sayesinde ürettiği sütü pazarlama sorunundan kurtulup, para kazanmaya başlayan üretici, daha fazla süt üretimi için hayvan sayısını artırmaya başladı.

Mülkiyeti Kaymakamlığa ait Kadışehri Süt Üreticileri Birliği tarafından işletilen Süt Toplama Merkezi, Ocak ayı içerisinde faaliyete geçirilerek, köylerden tanklarla süt toplamaya başladı. Kadışehri Kaymakamı Ali Doğan, üreticiden toplanan sütün Konya'da bulunan Torku firmasına teslim edildiğini belirterek, toplanan süt karşılığında üreticilere litre başına 90 kuruş olmak üzere aylık ödemelerin düzenli olarak yapıldığını söyledi. Kaymakam Ali Doğan, süt toplama merkezinin performansının her geçen ay biraz daha arttığına dikkat çekerek, ''Her ayın 20'si gibi ödeme alacağımızı daha önce söylemiştik. Mart ayında topladığımız 53 ton sütün karşılığı olan 48 bin lirayı üreticilerimizin hesaplarına yatırdık. Üreticilerimize teşekkür ediyor, bol üretim ve bereketli kazançlar diliyorum'' dedi. 
Seyfi Çelikkaya

Etiketler: kadışehri   süt   ekonomi  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 8 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki