Kadışehri İlçe Kaymakamlığı tarafından Hami-Yet anne ve çocukları, Şehit yakınları, gaziler, gazi aileleri ve başarılı öğrencilerin de katıldığı Konya-Nevşehir gezisi düzenlendi.

Kadışehri’nden hareket eden gezi gurubu, ilk durağı Konya olan gezide, sabah kahvaltısından sonra ziyaretlerine başladı. 

Kadışehri gezi gurubu Konya'da sırayla Alaaddin Tepesi ve Camii, Karatay Müzesi, İplikçi Camii, Şems-i Tebriz’i Camii ve Türbesi, Aziziye Camii, Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî Türbesi müzesini ziyaret etti ve Meram Bağlarıyla birlikte, Meram Tepesini de rehber eşliğinde gezerek görülen yerler hakkında bilgiler almıdılar. 

Akşam yemeğinden sonra Konya Belediyesinin Mevlana Kültür Merkezinde düzenlemiş olduğu Semazen gösterisine katılan gezi gurubu, program bitiminde geceyi otelde geçirdi. Kadışehri gezi gurubu, sabah kahvaltısından sonra ikinci durağı olan Nevşehir’e hareket etti. Güvercinlik vadisinden başlayan Nevşehir turu, Uçhisar kalesi, Cevizli Bağ, Göreme Panorama, Paşa Bağları, Üç Güzeller, Zelve Harabeleri, Ürgüp, Peri Bacalarıyla devam etti.

Kadışehri gezi gurubu ayrıca çanak çömlek atölyesine gidip, nasıl yapıldığını, bir çanağın nasıl şekil aldığını Ali ustadan hem dinleyerek hem de görerek öğrendiler.