Kadınlara yönelik tesis hazır

Kadışehri ilçesinde kadınlara yönelik hazırlanan proje kapsamında geçen yıl temeli atılan 'Şehr-i Kadın Konağı ve Park' tesisleri inşaatı tamamlandı.
Yayınlanma tarihi: 20 Mart 2015, Cuma günü, saat: 01:10

Kadışehri ilçesinde kadınlara yönelik hazırlanan proje kapsamında geçen yıl temeli atılan 'Şehr-i Kadın Konağı ve Park' tesisleri inşaatı tamamlandı.

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) ve İller Bankası tarafından mali destek verilen projenin hayata geçirilmesi için Kadışehri Kaymakamlığı ve Belediyesi harekete geçti. Yaklaşık 600 bin lira tutarındaki proje kapsamında inşa edilmek üzere geçen yıl temeli atılan 'Şehr-i Kadın Konağı ve Park' tesislerinin inşaatı tamamlandı. Kadışehri ilçesinde yaşayan bayanların eğitim, kültür, sanat ve spor faaliyetleri için gerekli ortam sağlayacak olan Şehr-i Kadın Konağı tesisleri içerisinde eğitim salonları, kafeterya, spor salonu, bilgisayarlı kütüphane, çocuk oyun odası, mescit ve anne-bebek odası gibi bölümlerden oluşuyor. İlçenin park ve çocuk oyun alanı eksiği de gideriliyor. Aynı bölgede tesis edilen park içerisinde çocuk oyun grubu, kamelyalar, banklar ve yürüyüş yolu yer alıyor. 

Tesislerdeki çalışmalar son aşamaya geldi. Önümüzdeki günlerde tefrişi ve çevre düzenlemesi tamamlanarak hizmete açılacağı bildirildi. 

Haber/Fotoğraf: Seyfi Çelikkaya

Etiketler: kadışehri   yozgat   şehr-i kadın  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki