Yozgat Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla Yozgat Sarıhacılı Yöresel Ürünler Satış ve Kahvaltı Salonunda kahvaltıda kadınları ağırladı. 

Siyasi parti kadın kolları başta olmak üzere Yozgatlı kadınları ağırladıklarını belirten Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, “Bugün toplum hayatımızın en önemli paydası olan siyasi partilerimizin kadın kollarıyla kahvaltı programında bir araya geldik. Kadınlarımızın Dünya 8 Mart Emekçi Kadınlar Gününü kutluyorum” dedi. 

Kadın Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi olarak şehirde ki tarihi konaklardan birisini kadınlara tahsis ettiklerini söyleyen Başkan Arslan,”Bu konağımızda haftanın bir günü görevli arkadaşlarımız olacak. Bir avukat ve psikolog arkadaşımız burada hanımlarımızla beraber olacaklar. Onların sorunlarıyla ilgilenecekler. İleride başka görevli arkadaşlarımızda olacak. Kadınların toplumsal birtakım sorunlarına cevap vermiş olacağız. Bunun ötesinde de bu konak kadınların sosyal hayatlarının bir parçası olacak. Kadınlarımıza bir pozitif ayrım yapıyoruz. Hiçbir maksadı olmasa da kadınlarımız gelecekler bu konakta çay kahve içebilecekler ve misafirlerini ağırlayacaklar” dedi.