Kadın Termalde Kaba İnşaat Tamamlandı

Yozgat'ın sosyal hayatına katkıda bulunmak için projesi hazırlanan Kadın Termal Aquapark ve Spor Kompleksi’nde kaba inşaat tamamlandı.
Yayınlanma tarihi: 28 Ekim 2015, Çarşamba günü, saat: 17:57

Yozgat’ta yapılan çalışmalar sonucu bulunan 600 metre derinlikte saniyede 15 litre akan, 32 derece sıcaklıkta termal suyu değerlendirmek ve Yozgat'ın sosyal hayatına katkıda bulunmak için projesi hazırlanan Kadın Termal Aquapark ve Spor Kompleksi’nde kaba inşaat tamamlandı.  
 
Vali Yazıcı İncelemelerde Bulundu
Kadın Termal Aquapark ve Spor Kompleksi'nin inşaatında İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muammer Yanık ile birlikte incelemelerde bulunan Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, çalışmaları yakından takip ettiğini ve inşaatın en kısa sürede tamamlanacağını ifade etti. Vali Yazıcı, "Projenin yaklaşık bedeli 10 milyon lira.  Projemizin içerisinde 3 adet yüzme havuzu, sauna, spor merkezleri, kafeterya, çocuk oyun alanları ve hatta örfe uygun tarzda yazın güneşlenebilecekleri teras bölümü de olacak bir eser planladık. Bunu da inşallah hanım kardeşlerimize hediye edeceğiz." dedi. 
 
Sadece Kadınlara Özgü Olmasını İstedik
Vali Yazıcı, "Yozgat’ta da özellikle hanım efendilerin, çocukların gidebilecekleri mahremiyete uygun tesis olmasını istedik. Bu eksikliği hissedince özellikle evin yükünü çeken, annelerin, kız çocukların ve buluğa ermemiş erkek çocukların istifade edebilecekleri tarzda Kadın Termal Aquapark ve Spor Kompleksi planladık. Sadece kadınlara özgü olacak Kadın Termal Aquapark ve Spor Kompleksi Yozgat”a gelecek hemşerilerimiz ve  gurbetçilerimiz için önemli bir uğrak yeri olacak. Farklı tatil yörelerine gitmelerine de gerek kalmayacak. Sabah çocuğuyla Aquaparka giden kardeşlerimiz orada saatlerce kalabilecek. Yaşam merkezi olacak tesiste vatandaşlarımız termal sudan ve birçok etkinlikten yararlanacak." diye konuştu.

 

Etiketler: yozgat   kadın   termal   vali   abdulkadir yazıcı  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 4 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki