Yozgat Valiliği tarafından 10 milyon bedelle ihale edilen Kadın Termal Aqua ve Spor kompleksinin Şubat ayından itibaren hizmet vermeye başlayacağı öğrenildi. 

Yozgat’ta kadınların sosyal hayata katılımlarını sağlamak ve kadınlara yönelik ihtiyacın karşılanması amacıyla inşa edilen Kadın Termal Aqua ve Spor Kompleksi’nde son düzenlemeler yapılıyor. 

Yozgat İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muammer Yanık, Ekim ayı içerisinde tesislerin ihale edildiğini hatırlatarak, bir an evvel hizmete açılmasını istediklerini söyledi. 

Tesislerdeki bazı eksikliklerin ihale sürecinin ardından tamamlandığını dile getiren Yanık, tesislerdeki deneme amaçlı su tutulmaya başlandığını ve müteahhit firma yetkililerin kullandığını aktardı. 

Yanık, tesisin Şubat ayından itibaren hizmete açılmasının planlandığını, içerisinde sauna, jakuzi, Türk hamamı, çocuk havuzu, kaydıraklı havuz, spor komplesi, dinlenme odaları, kafeterya bulunan ve tamamı bayan çalışanlardan oluşan Kadınlar Aquapark, hizmete girdiğinde sadece kadınlara yönelik eğlence ve dinlenme merkezi olacağını kaydetti. Yozgat’ta kadınların sosyal hayata katılımların sağlanmasının hedeflendiğine değinen Yanık, kadınlar için planlanan tesisin her türlü ihtiyaca cevap vereceğini aktardı. 

Yanık, “Yozgat’ta yaşayan ve herhangi bir şekilde topluma giremeyen kamuda çok bulunamayan, kadınlarımız bu tesisten istifa edecekler. 15 ayrı ünitesi bulunan bu komplekste üç büyük havuz var. Havuzun birisi termal su ile çalışacak, doğadan çıktığı gibi kullanılacak. Diğer havuzlar sıcak su kullanılacak. Buhar odası başta olmak üzere bir termalden beklenen bütün tesisler yer alacak. 

Çocuklar için oyun alanları olacak, kafeterya, kuaför yer alacağı bir yaşam merkezi olacak. Kadınlar burada 5-6 saat durabilecekler, kendilerini zinde hissedecekler, psikolojik açıdan daha rahat olacaklar, toplum hayatına daha rahat adapte olma noktasında bu tesisten istifade edecekler” dedi.