Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Kamil Taşçı yakın zamanda kamuoyuyla paylaştıkları “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Seferberliği” kapsamında sadece kadınlara yönelik bir eğitim düzenleneceğini açıkladı.

28 Mart 2016 Pazartesi günü başlayacak olan bu eğitimin içeriğinin daha da zenginleştirildiği, kadın girişimcilerin bölgede başarılı olan kadın girişimcileri ziyaret edecekleri, farklı oturumlarla eğitimin zenginleştirileceği bilgilerini aktaran ORAN Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Taşçı, kadın girişimci adaylarını başvuru yapmaları için Ajans Yozgat Yatırım Destek Ofisine davet etti.

Ajans Genel Sekreteri Taşçı, bu yıl Yozgat’ta tamamlanması planlanan "2000 kişi 2000 Girişimcilik Seritifikası" hedefini yineleyerek “Bu hedefimizin yanında bazı Girişimcilik Eğitimlerini tematik odaklı yapacağız. 28 Mart’ta Yozgat Yatırım Destek Ofisi’nde vereceğimiz eğitim bu kapsamda olan eğitimlerden. Ülkemizde ve bölgemizde Kadın Girişimciliğinin desteklenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu eğitimi Ajans Yozgat Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü’müz Timur Yıldız verecek. Kendisi Girişimcilik ve eğitmenlik noktasında gayet deneyimli bir uzmanımız. Sonra Genç Girişimciliği, Yaratıcı Sektörlerde Girişimcilik ve Çocuk Girişimciliği gibi tematik girişimcilik eğitimleri vereceğiz.” Dedi.