Kaçarak evlendiği kocası kayıplara karıştı

Konya’nın Ilgın İlçesi’nde 2 çocuk annesi 22 yaşındaki Lütfiye Şirin, 14 yaşındayken severek evlenmelerine rağmen, yaşı küçük olduğu için hakkında dava açılıp 11 yıl hapis cezası alınca1,5 yıl önce evi terk eden kocası 32 yaşındaki imam Mehmet Şirin’i arıyor.
Yayınlanma tarihi: 29 Nisan 2015, Çarşamba günü, saat: 12:01

Konya'nın Ilgın ilçesinde yaşayan Lütfiye Şirin, 8 yıl önce 14 yaşında iken 24 yaşındaki Mehmet Şirin ile kaçarak evlendi. Evliliğin ilk aylarında aileleri karşı çıkmasına rağmen daha sonra aileleri de bu evliliği kabullendi. Bir yıl sonra hamile kalan Lütfiye Şirin doğum yapmak için hastaneye kaldırıldı. 

15 YAŞINDA ANNE OLDU
15 yaşında hastanede doğum yapan Lütfiye Şirin’in yaşı küçük olduğu için hastane yetkilileri durumu polise bildirdi. Gözaltına alınan ve ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Mehmet Şirin hakkında küçük yaşta çocuğu alı koymak ve hamile bırakmaktan dava açıldı. 

ORTADAN KAYBOLDU 
Tutuksuz yargılanan ve geçen zaman zarfında imam olarak atanan Mehmet Şirin için açılan dava 2013 yılında sonuçlandı ve 11 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Hapis cezası Yargıtay tarafından da onanan Mehmet Şirin 1,5 yıl önce hiç kimseye haber etmeden eşi ve çocuklarını bırakarak kayıplara karıştı. 

TUTUKSUZ YARGILANIYORDU
2 kız çocuğu ile birlikte ortada kalan Lütfi'ye Şirin, gözü yaşlı bir şekilde yetkililerden yardım istedi. Kocasına kesilen cezanın kaldırılmasını ve özgürlüğüne kavuşması isteyen Lütfiye Şirin,  ‘’14 yaşında kendimden 10 yaş büyük 24 yaşındaki Mehmet Şirin ile kaçarak evlendim.  15 yaşında ilk çocuğunu Ilgın Devlet Hastanesi’nde dünyaya getirince, doktorların durumu yetkililere bildirmesiyle soruşturma başlatıldı. Eşim hakkında dava açıldı. Tutuksuz olarak yargılanan ve 6 yıl önce imam olan eşim 11 yıl 6 ay hapis cezası aldı. Bu zaman zarfında bir çocuğumuz daha oldu. 2013 yılında kesinleşmiş cezası onanınca bir sabah kimseye haber vermeden evden ayrıldı.’’ dedi. 

BAŞBAKANIMIZ AF ÇIKARTSIN 
Lütfi'ye Şirin'in annesi (41) Ayşe Menekşe de damadımın gelmesini istediğini söyledi. Kızının ve çocuklarının rezil olduğuna anlatan Menekşe, şunları söyledi:
‘’İki çocuğuyla ortada kaldı. Bakan yok. Biz yanında kalmıyoruz. Şehirde kalıyoruz. Başbakanımızdan af istiyoruz. Kızım bir cahillik yapmış. O gün için biz de desteklemedik ve kızdık. Daha sonra damadın ailesiyle barıştık. Anlaştık ve düğünlerini yaptık. Şimdi iki çocukları var. Kocasının kesinleşmiş cezasından dolayı evi terk etti. Kızım iki çocuğuyla ortada kaldı. Bakacak kimse yok. Biz bakmaya çalışıyoruz ama bizim durumumuzda belli. Eşim 900 TL aylık alıyor. Biz zor kendimizi geçindiriyoruz. Kızıma ve çocuklarına komşuları yadım ediyor. Sağdan soldan gelen yardımlarla ayakta duruyorlar. İki çocuktan bir tanesi okula gidiyor. Gelecek sene diğer çocukta okula gidecek. Masrafları çok ağır ne yapacağımızı bilmiyoruz. Biz sesimizi duyurmak istiyoruz Başbakanımız damadımızı affetsin. Damadımız da evine dönsün. Kendisine 1.5 yıldır ulaşamıyoruz. Öldü mü kaldı mı nerede bilmiyoruz.’’ 
Zeki Dursun

Etiketler: konya   ılgın   imam   nikah   ceza  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki