İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın’ın katıldığı Yozgat Yerköy ve Kırşehir Çiçekdağı'ndaki seçim bürosu açılışları izdihama dönüştü.

İlçeye göre katılımın fazla olması nedeniyle “Yerköy’de yer yerinden oynadı” yorumlarının yapıldığı seçim bürosunun açılışına İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Yozgat İl Başkanı Osman Ataman, Yozgat Belediye Başkan Adayı Metin Özışık, Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen, Yerköy Belediye Başkan Adayı Ferhat Yılmaz, Yerköy İlçe Başkanı Davut Yorulmaz,partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

İYİ Parti Yerköy seçim bürosunun açılışında konuşan Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, AK Partı iktidarının ülkeyi iflasa sürüklediğini, dış ve iç borçları katladığını, devletin bütün birikimlerini özelleştirme adı altında yandaşlara peşkeş çektiğini ifade ederek, “AK Parti iktidarı şimdi yerel seçimleri ‘Beka Meselesi’ diye sunarak bu başarısızlığını saklamak istiyor. Bu bir yerel seçimdir başaramayanlar gidecek, başaranlar gelecektir. Yerköy’de iyiler kazanacak, İYİ Belediyecilik kazanacaktır. 

Gırtlağına yolsuzluğa batan ve ülkeyi de borca batıran iktidar, 126 Milyar olarak aldığı dış borcu 448 Milyara çıkarmış, iktidarda oldukları 16 yılın sonunda borcun milli gelire oranını 2002 seviyesine getirmiştir. Yani iktidar 16 yılın sonunda bir arpa boyu yol alamamıştır. Üstelik elde avuçta satacak bir şey de kalmamıştır. Sadece bu gösterge bile iktidarın başarısızlığının tescilidir” dedi. Koray Aydın, İYİ Parti Yerköy Belediye Başkan adayı Ferhat Yılmaz'a sonuna kadar güvendiklerini kaydederek, kendisine her türlü desteği vereceklerini ifade etti. 

Enflasyonun, hayat pahalılığının ve işsizliğin halkı canından bezdirdiğini kaydeden Koray Aydın, sırf seçimlere kadar göstermelik tanzim satış yerleri açmakla sorunun çözülemeyeceğini, üretimi artırmadan, piyasaya mal arzını artırmadan fiyatların orta ve uzun vadede fiyatların düşmeyeceğini ifade etti.  AK Parti 12 Eylül öncesinin “kuyruklar” dönemini istismar ederek iktidara geldiğini anlatan Aydın, vatandaşın tenceresinin kaynamadığını, 3-5 kuruş ucuza sebze almak için vatandaşın saatlerce kuyruklarda beklediğini, kuyruk istismarı ile gelen iktidarın, kuyruk gerçeğiyle gideceğini söyledi. 

Seçim bürosunun açılışında söz alan İYİ Parti Yerköy Belediye Başkan adayı Ferhat Yılmaz, Yerköy halkına teker teker projelerini ve vaatlerini sıraladı. Yılmaz, İYİ Belediyecilik vizyonu ile Yerköy’de Kent Konseyi kuracaklarını ve Yerköy’ü birlikte yöneteceklerini ifade ederek, yıllar yılı altyapısı ve üst yapısıyla ihmal edilen Yerköy’ün yeniden imar ve inşa edileceğini kaydetti.  

İYİ Parti Yerköy Belediye Başkan adayı Ferhat Yılmaz, seçilmesi halinde iktidar döneminde belediyeye hakim olan partizanlık anlayışına son vereceklerini belirterek, “bizim dönemimizde Yerköy’de ayırmacılık ve kayırmacılık son bulacaktır” dedi. Ferhat Yılmaz, “seçimi kazanacağımızı anlayanların yaydıkları dedikodulara inanmayın, biz seçildiğimizde kimseyi işten çıkarmayacağız, kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız. Adil, dürüst ve tarafsız hizmet yapacağız” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın’la birlikte Yerköy’de esnaf ziyaretleri yapıldı. Yerköylü vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programın ardından Yerköy’den Koray Aydın ve beraberindeki İYİ Parti heyet, Köseli beldesinde halkı selamladıktan sonra İYİ Parti seçim bürosunun açılışını yapmak üzere Kırşehir Çiçekdağı’na geçti.