İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Osman Ataman, İYİ Parti Yozgat Belediye Başkan Adayı Metin Özışık, İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Özgür Karslıoğlu ve İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Adayı Adem Atik ile İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Aniş Kutlu, AK Parti İl Başkanı Çelebi Dursun hakkında Yozgat Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

İYİ Parti İl Başkanı Osman Ataman, İl Başkanının kendileri dışında herkese PKK’lı, FETÖ’cü, Darbeci demesinin Türk örf, adet ve kültürü ile örtüşmediğini söyledi.

Ataman,Yozgat’ta siyasi görüş ve partisi ne olursa olsun herkesin birlik ve beraberlik içinde yaşadığına dikkat çekti.

Yozgat’ın bir huzur şehri olduğunu vurgulayan Osman Ataman, “Kardeşliğimize zarar vermek isteyen aramıza  kin ve nefret tohumları saçmak isteyen bu tutum ve davranış Yozgat’ta başarılı olamaz. Hiçbir siyasi partinin il başkanı da bugüne kadar Yozgat’ta kardeşlik havasını, huzur ortamını bozacak söylemlerde bulunmamıştır. Bu şahıs söylemiyle aslında partisine zarar vermektedir. Başta rahmetli Metin Eroğlu olmak üzere görev yapan tüm il başkanlarına karşı sevgi, saygı, muhabbetimiz vardır. AK Partili arkadaşlarımızla, kardeşlerimizle aramıza ekmek istediği bu nefret tohumu yeşermeyecektir. AK Parti İl Başkanlığına yakışmayan bu şahıs hakkında hakaret, halkı kin ve düşmanlığa tahrik sebebi ile Yozgat Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk. Yargılamanın her aşamasını takip edeceğiz” dedi.