İtfaiyeye 2015’te 414 ihbar geldi

Sorgun Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri insan hayatını ve malını korumak için yaz kış demeden görevi başında hazır bekliyor.
Yayınlanma tarihi: 06 Ocak 2016, Çarşamba günü, saat: 18:55

Yangın müdahalesinin yanı sıra trafik kazalarında insanları kurtarabilmek için adeta canla başla çalışan İtfaiye Müdürlüğü ekipleri 2015 yılı içerisinde 414 yangına çıkış yaptı. 10’u asılsız olan ihbarlarda ekipler; 11 ev, 9 işyeri, 12 araç, 26 kömürlük-odunluk, 25 orman ve fidan ile bir adet LPG yangını olmak üzere 85 maddi hasarlı olay ile 292 anız, samanlık ve bahçe yangınına müdahale etti.

2015 yılında toplam 28 sıkışmalı kazaya müdahale eden İtfaiye ekipleri bu kazalarda sıkışan 5 vatandaşı ölü, 46 vatandaşı da yaralı olarak araçlardan çıkarttı.

Bunların yanı sıra İtfaiye Müdürlüğü tarafından geride bıraktığımız yıl içerisinde, makbuz karşılığında 334 tanker su dağıtımı yapılırken, merdiven hizmeti kapsamında otomatik merdivenli araç ile bez afiş, pankart, kapı açma, levha vb. merdiven hizmetleri ve belediye ses yayın cihazlarının kontrolü, bayrak asma, pankart asma, acil durumlarda kapı açma, baca temizliği vb. işlerde 411 faaliyet gerçekleştirildi. Ayrıca kanal, inşaat, yol, menfez, sondaj vb. faaliyetler esnasında ilgili birimlerce su talep edilmesi nedeniyle 425 tanker su, 25 sel baskınına motopomplarla müdahale, müracaat eden gayri sıhhi müesseselerden 24 adet işyerine 2009/15316 ve 27344 sayılı "binaların yangından korunması hakkındaki" yönetmelik hükümlerine göre yangın önlemleri aldırıldı.

İtfaiye Müdür V. Celalettin Güngör, 24 saat görev başında olduklarını belirterek, "Bir adet öncü araç diye tabir edilen ilk müdahale ve kurtarma aracı, 3 arazöz; 2 hidrolik merdivenli (biri 18 m. Diğeri 50 m. Merdivenli) araç ve 24 personelle görev yapmaktayız. Sorgun Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü olarak gelen ihbarları anında değerlendiriyoruz. Hemşehrilerimizin can ve mal güvenlikleri için yangın, kaza, kurtarma ve ihtiyaç duyulan her durumda en kısa sürede olay yerine ulaşıyoruz. Yenilenen ve güçlenen itfaiye kadromuz devamlı olarak teorik ve pratik eğitimlerden geçiyor.Hemşehrilerimize olası durumlarda en iyi şekilde hizmet vermek için çalışıyoruz” dedi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 2 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki