İtfaiyeden yangın ve kurtarma tatbikatı

Yozgat Belediyesi itfaiye erleri, Kocaeli'de aldıkları eğitimin ardından kurtarma ve yangın tatbikatı ile pratiklerini geliştirdi. 13 itfaiye personeline sertifikaları dağıtıldı.
Yayınlanma tarihi: 16 Haziran 2015, Salı günü, saat: 08:17

Yozgat Belediyesi'nin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'yle yaptığı işbirliği kapsamında Kocaeli'de düzenlenen itfaiye eğitimine Yozgat'tan 12 itfaiye personeli katıldı. Uzmanlar tarafından verilen eğitimlerini tamamlayan personel Yozgat'a döndü.

Personelin bilgilerini tazelemesi ve pratiklerini artırmaları amacıyla Yozgat Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bölgesinde tatbikat yaptırıldı. Personele, trafik kazası sonucu araç içerisinden yaralı kurtarma ve yangın tatbikatı yaptırıldı. Senaryo gereği kaza yapan bir kamyondan sürücü yaralı olarak kurtarılırken, benzin dökülerek yakılan kamyon, itfaiyeciler tarafından kısa sürede söndürüldü.

Tatbikat sonrası eğitim seminerine katılan itfaiye erlerine sertifikalarını dağıtan Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Kılıçarslan, bu tür tatbikatların itfaiye erlerinin kendilerini yenilemeleri açısından oldukça önemli olduğunu söyledi. Kılıçarslan, ''İtfaiye hepimizin her zaman ihtiyacımızın olmadığı ama ihtiyacımız olduğu zamanda da hemen ulaşmak istediğimiz hemen yetişmesini istediğimiz çok önemli bir kurumdur. Çalışan arkadaşlarımızın eğitimlerinin bilgilerinin becerilerinin tecrübelerinin en yüksek seviyede olması lazım. Bilgilerini de sürekli tazelemeleri için de bu eğitimler düzenlenmektedir'' dedi.

Kılıçarslan, daha sonra personelin sertifikalarını dağıttı. 
Haber/Fotoğraf: Seyfi Çelikkaya

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki