Sivil Savunma haftası dolayısıyla Sorgun Belediyesi İtfaiye ekipleri, Agahefendi İlköğretim Okulunda yangın tatbikatı düzenledi.

Tatbikat öncesinde yakılan meşale ile okul koridorunda duman çıkartıldı. Tatbikat gereği, yangının başlaması ve pencerelerden dumanların çıkması üzerine itfaiye ekiplerine haber verildi ve ekipler kısa sürede okula geldi.

Ardından öğrenciler okul bahçesine tahliye edildi. Tahta ve plastik malzemelerden yakılan ateş itfaiye ekiplerince söndürülmesinin ardından tatbikat senaryosu gereği okulun ikinci katında mahsur kalan yaralı öğrenci kurtarıldı. Yaralıya sağlık ekiplerinin yaptığı ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye sevk edildi.

Okul Öğretmeni Kenan Maden, Sivil Savunma Haftası münasebetiyle okullarında yangın tatbikatı yapıldığını belirterek, "Çok güzel bir tatbikat oldu. İtfaiyeden görevli arkadaşlarımız, sağlık ekiplerimiz sağolsunlar geldiler. Burada yerlerini aldılar. Öğrencilerimizde yaklaşık 30 saniyelik bir süre içerisinde tahliye işlemlerini yaptılar. Güzel bir tatbikat oldu. Tedbirleri olaylar başımıza gelmeden önce almamız gerektiğini konusunda öğrencilerimize gerekli eğitim verildi" dedi.

Öğrenciler ise, tatbikatın çok güzel geçtiğini, bazı anlarında çok heyecan yaşadıklarını belirttiler.