Boğazlıyan, Şehit Polis Mustafa Erdoğan Anaokulu, İstiklal Marşı'nın kabulünün 95'inci ve Mehmet Akif Ersoy'un ölümünün 80'inci yıldönümü nedeniyle anma programı düzenledi. Programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ, Şube Müdürleri Mustafa Şeker, Nazan Tok ve öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.  
 
12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma etkinlikleri kapsamında anaokulu öğrencileri arasında "İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması" yapıldı. Öğretmen, öğrenci ve velilerimizin yoğun ilgisi altında geçen yarışmada öğrenciler jüri üyelerinin ezber, telaffuz, vurgu-tonlama, jest-mimik ve sahne kullanımı kategorilerinde verdiği puanlara göre dereceye girdiler.
 
Minikler, İstiklal Marşı´nı güzel okumak için yarışarak dinleyenleri büyüledi...
Programda Şehit Polis Mustafa Erdoğan Anaokulu Müdürü Kübra Şahin, "Manevi değerlerimizin en zirvede yaşanıp, paylaşılması gereken şu günlerde geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı milli manevi değerlerine sıkı sıkıya bağlı vatan millet sevgisiyle dopdolu daima haktan yana cesur yürekler olarak yetiştirebilmek için düzenlediğimiz bu etkinliğin amacımıza ulaşacağından şüphe duymuyor çocuklarımıza güveniyorum" şeklinde konuştu.

Program sonrasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.