İstiklal Marşı, Bir Milletin Doğuşunun Destanıdır

Başer "İstiklal Marşı, parçalanmış, darmadağın edilmiş, yok olmak üzere olan bir milletin, yeniden doğuşunun, şahlanışının destanıdır."
Yayınlanma tarihi: 11 Mart 2015, Çarşamba günü, saat: 11:42

Ak Parti Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer, İstiklal Marşı'nın kabul edilmesinin 94. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Milletvekili Başer, yayınladığı mesajında "Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan İstiklal Marşımızın TBMM tarafından kabulünün 94.Yıl dönümünü kutluyoruz. İstiklal Marşı, Mustafa Kemal’in önderliğinde Türk milletinin verdiği ölüm kalım mücadelesini, Türk milletinin bağımsızlığa olan düşkünlüğünü, bayrak sevgisini, vatanımızın güzelliğini dile getiren bir şiirdir. Milletimizin gönlünde İstiklal Marşımızın ve milli şairimiz Mehmet Akif’in ayrı bir yeri vardır."dedi.

İstiklal Marşı'nın, parçalanmış, darmadağın edilmiş, yok olmak üzere olan bir milletin, yeniden doğuşunun, şahlanışının destanıdır diye vurgulayan Ak Parti Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer "Milletimizin çektiği sıkıntı ve acıları bizzat kendisi de yaşayan Akif, vatan aşkıyla yanıp tutuşan gönüllere tercüman olmuştur. İstiklal Marşının metninde ifade edilenler, milletimizin bin yıllık tarihinin ve yeryüzündeki varoluşunun çok net bir anlatımıdır aslında. O, diliyle, üslubuyla, içeriğiyle, heyecanıyla yüzlerce yıllık geleneğimizin yaşayan bir mirasıdır." diye ifade etti. 

Miletvekili Başer mesajının devamında şunları söyledi "İstiklal Marşı, vatanımıza göz diken düşmanlara, ülkemizi bölmeye çalışan vatan hainlerine karşı, güçlü duruşumuzun bir göstergesidir.

Milletimiz bağımsız mücadelesini, İstiklal Marşında dile gelen şuur ve inancın arkasında bütünleşerek başarmıştır. Bugün aynı değer ve inançlar noktasında birleşmeye her zamankinden fazla ihtiyacımız vardır.

AK Parti Yozgat Milletvekili olarak, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve milli şairimiz Mehmet Akif olmak üzere, bu vatan uğruna can veren tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor ve Akif’in şu sözlerini tekrarlamak istiyoruz: “ALLAH BU MİLLETE BİR DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZDIRMASIN.”

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki