İstihdam oranlarını yükseltmeli

Özışık, "Mevcut işletmelerin kapasitelerini artırıp, istihdam oranlarını yükseltmesinin yeni yatırımcıların önünü görmeleri açısından büyük önem taşıyor."
Yayınlanma tarihi: 26 Ağustos 2015, Çarşamba günü, saat: 09:43

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Özışık, Organize Sanayi Bölgesi'nin doluluk oranının yüzde 40 civarında olduğunu, geriye kalan yüzde 60'lık kısmın doldurulmasına yönelik yeni azmelerin devam ettiğini söyledi.

Yozgat'ta mevcut Organize Sanayi Bölgesi'nin doluluk oranının artırılmadan yeni bir Organize Sanayi Bölgesi'nden söz etmenin yatırımcı açısından da ciddi sıkıntı yarattığına işaret eden Özışık, ''Organize Sanayi Bölgesi'nde 10 farklı alanda 31 firma faaliyetini sürdürüp, üretim yapmaktadır. Toplam bin 463 sigortalı işçimiz çalışmaktadır'' dedi. 

Yozgat Organize Sanayi Bölgesi'nde toplam 116 parselin bulunduğunu hatırlattı.

Özışık, 2009 ve 2013'de çıkan teşviklerden Yozgat'ın yeterince yararlanamadığını, özel teşvik yasalarının devreye sokulması gerektiğinin altını çizdi. Özışık, ''Yozgat Organize Sanayi Bölgesi her geçen gün biraz daha iyiye gitmektedir.

Yatırımcı için cazip hale gelmektedir. Bu kapsamda Erensan Fabrikası kapalı alanı 10 bin metrekareye ulaşmıştır. Yine Türkiye'nin en büyük tekstil firmalarından birisi Yozgat'ta ki işçi sayısını 400 çıkarmıştır. OSB'mizde çalışan sayısı 2 bine ulaştığında ancak büyümesi ivme kazanacaktır'' diye konuştu. 

Özışık, mevcut işletmelerin kapasitelerini artırıp, istihdam oranlarını yükseltmesinin yeni yatırımcıların önünü görmeleri açısından büyük önem taşıdığını sözlerine ekledi.

Etiketler: metin özışık   osb   istihdam  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 2 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki