Aksaray deplasmanında aldıkları 1-0’lık malubiyeti değerlendiren Teknik Direktör Yahya Ünal, “Hesabımızda olmayan bir sonuç. Maçın zor geçeceğini biliyorduk ama bu kadar kötü bir takıma puan kaybetmek bizi üzdü. Yozgatspor kendi kapasitesinin üstüne çıksaydı farklı bir skorla ayrılırdık. Aksaray beklediğimiz gibi çıkmadı. Üzgünüz. Oynatmak istediğim oyuncuyu TFF aldığı karar nedeni ile oynatamama sıkıntısı yaşıyorum.”dedi.

Futbolcuların performansını değerlendiren Ünal, “Metin iyi bir transfer fakat form düşüklüğü var. Çizgiyi yakaladığı zamana iyi hırslı bir futbolcu olacak. Nizamettin iyi bir oyuncu ama beklentimizi alamadık. Büyük oranda beklentimizi alamadık. Geçen Nevşehir maçı ile Aksaray maçı arasında büyük fark var. Çocuklar heyecan ya da stres mi yaptı, oyunu sahaya tam yansıtamadılar. Volkan iyi topçu ama üçlü orta saha ile oynuyor. Çift santra oynayamaz. Şu anda da bende ikili orta saha oyuncu kapasitesi yok. Çok koşan mücadele edecek oyuncu yok maalesef. Sergio ile Volkanın top anlayışı farklı. Volkanı oynamıyor diye gözden çıkarmadık. Yeri ve zamanı geldiğinde herkesi değerlendirecegiz. 

YENİ TRANSFER GÖRÜŞMELERİMİZ VAR
Yeni transfer görüşmeleri olduğunu söyleyen Ünal, “Geçen seneki Oğuzhan ile anlaştık. Bir tane santrfor ile görüşüyoruz yakın zamanda çözeceğiz. Gol yemenin stresinden kalkamadılar. Hedefe gitmek istiyorsan yüzde yüz verimli kapasiteli oynayacaksın. Hedefe ulaşmak istiyorsan galibiyete ulaşacaksınız. Aksaray maçında özgüven eksikliği vardı. Nevşehir ve Aksaray maçı arasında uçurum var. Aksaray maçında hiç mücadele olmadı o da bizi üzdü.” diye konuştu.