İşlenmiş Ametist Almanya'da tanıtıldı

Aydıncık ilçesinden çıkartılıp, işlenerek ilin tanıtımında önemli bir noktaya ulaşan, 'mor yakut' olarak da bilinen işlenmiş ametist taşları, yurtdışında düzenlenen fuarda sergilenerek, tanıtımı yapıldı.
Yayınlanma tarihi: 23 Mayıs 2015, Cumartesi günü, saat: 07:39

Yozgat'ın Aydıncık ilçesinden çıkartılıp, işlenerek ilin tanıtımında önemli bir noktaya ulaşan, 'mor yakut' olarak da bilinen işlenmiş ametist taşları, yurtdışında düzenlenen fuarda sergilenerek, tanıtımı yapıldı.

Almanya'nın endüstri şehirlerinden olan Stuttgart Stuttgart'da düzenlenen 12 ülkenin katıldığı 'Mücevherat ve değerli taşlar' fuarında ametist Yozgat'ı temsil etti. Türkiye'den sadece Yozgat'ın temsil edildiği fuara, Aydıncık Halk Eğitim Merkezi Müdürü Erol Ateş ve Müdür Yardımcısı Mustafa Sadık Gümüş, ametist taşı hakkında bilgilendirme yaptı. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Erol Ateş, Milli Eğitim Müdürlüğünce uygulanan 2013 Yetişkin Eğitimi projesi kapsamında Almanya'da fuarda görücüye çıkarılan ametist taşının markalaşması ve tanıtımı için faydalı olduğunu söyledi. Ateş, ilçede adeta bir sektör olan ametist taşının il ekonomisine ve tanıtımına katkısının her geçen gün daha katkı sağlayacağını belirtti, üç gün açık kalan fuarda işlenmiş ametist taşı ürünlerinin beğeni topladığını ifade etti. 
Haber/Fotoğraf: Seyfi Çelikkaya

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki