İşkur'dan mesleki danışmanlık semineri

İŞKUR Yozgat İl Müdürlüğü tarafından, Akdağmadeni ilçesinde öğrencilere yönelik mesleki danışmanlık semineri düzenlendi.
Yayınlanma tarihi: 09 Mart 2015, Pazartesi günü, saat: 09:51

Akdağmadeni Anadolu Lisesi Konferans Salonu düzenlenen seminere, İŞKUR Yozgat Şube Müdürü Ahmet Çiftçi, İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Pınar Muslu Akcan ve öğrenciler katıldı.

Çiftçi, burada yaptığı açıklamada, İŞKUR İl Müdürlüğü olarak Yozgat genelinde okuyan Ortaokul ve Lise öğrencilerine meslek seçiminde öneriler ve iş arama konusunda bilgilendirici seminerler düzenlediklerini söyledi.

Akdağmadeni merkez ve köy okullarında iki oturum şeklinde seminer düzenlediklerini ifade eden Çiftçi, İŞKUR İş ve Meslek Danışmanları tarafından öğrencilere meslek seçiminde dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgilerin verildiğini kaydetti.

Muslu ise, her yıl düzenlenen seminerlerle öğrencilere mesleki bilgi ve danışmanlık hizmetleri kapsamında bilgilendirme seminerleri düzenlediklerini belirterek, “ İş ve meslek seçme aşamasında bulunanlar ile mesleğinde ilerlemek isteyenlerin bilinçlenmelerine ve kendilerini tanımalarına yardımcı olduklarını” söyledi.

doğangüneş

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki