Yozgat Belediyesi’nce kış mevsiminde şiddetli soğukların yaşandığı kentte vatandaşların araç beklerken üşümemeleri için ısıtmalı dolmuş duraklarını devreye sokmak üzere hazırlıklarını tamamladı. Cumhuriyet Alanı’nda konuşlandırılan bir durak halkın tanıtımına sunuldu. 

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, bundan böyle vatandaşların soğuk kış şartlarında dolmuş beklerken üşümeyeceğini belirterek, “Yozgat gibi kış mevsiminin sert geçtiği şehirlerde bu tür duraklar bir ihtiyaç. Duraklar şimdilik yoğun olarak kullanılan güzergâhlarda 10 noktada kurulacak. Isıtmalı durak sayısı zamanla artabilir” dedi.
 
Başkan Arslan, toplu ulaşım sistemini kullanan vatandaşların iklim koşullarından en az etkilenmesini sağlamak ve daha konforlu bir biçimde seyahat edebilmelerini sağlamak maksadıyla 10 adet ısıtmalı durak alındığını kaydetti.

Arslan, ihale yoluyla satın alınan durakların belirlenen bölgelere monte edilip, hizmete açılacağına vurgu yaparak, ‘’Durak içerisinde yine kütüphanemiz olacak. Dolmuş beklerken kitap-gazete okuyabilecekler. Türkiye’nin farklı illerinde bu tip duraklar var ama bu kadar konforlu ve teferruatlı olarak ilk Yozgat’ta hizmete sunulacak. Önemli olan bunların kalıcı olmasıdır. Bunu da vatandaşlarımız kendi malı gibi koruyarak sağlayabiliriz" diye konuştu.