İŞGEM Projesine Hibe Desteği

Sorgun Belediyesi tarafından hazırlanan ve AB destekleriyle yapılacak olan İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) projesi 4 milyon 250 bin 518 Euro hibe destek aldı.
Yayınlanma tarihi: 04 Temmuz 2015, Cumartesi günü, saat: 14:17

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, belediye tarafından hazırlanan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bölgesel Rekabet Edebilirlik Operasyonel Birimi tarafından kabul edilen Sorgun İŞGEM Projesi’nin 4 milyon 250 bin Euro hibe desteği aldığını açıkladı.

Böyle bir desteği belediyeler çapında ilk kez Sorgun Belediyesi’ nin aldığını ifade eden Belediye Başkanı Ahmet Şimşek,  proje için 12 bin 700 metrekare arsa tahsisi yaptıklarını belirtti.

Tahsis edilen arsaya 5 bin 700 metrekare kapalı alanı bulunan işyerlerinin yapılacağını vurgulayan Başkan Şimşek, ” 5 bin 700 metrekare kapalı alanda yapılacak iş yerlerinin yanında 800 metrekare iki katlı idare binası  bulunacak. İnşaatın ihalesi yapılmak üzere ve inşallah 2017 yılının sonunda burası tamamlanarak hizmete açılacak” dedi.

Eski Buğday Pazarı yerine yapılan Sorgun El Sanatları Merkezi’nin hemen bitişiğine yapılacak olan İŞGEM’in Sorgun ekonomisine büyük katkı sağlayacağını ifade eden  Başkan Şimşek, ” Eski Buğday Pazarı’nı tamir ve bakımını yaparak hizmete soktuk.  Orada bir çok işletme bugün çalışmaktadır. İnşallah onun yanına yapacağımız İŞGEM ilçemize daha büyük ekonomik katkı sağlayacaktır. Bu proje ile yapılacak yerde gıda, tekstil, mobilya ve inşaat olmak üzere dört ana grupta çalışmak isteyenlere yer tahsis edilecek. İşletmeler belirli yıllar zarfında çalışacak, daha büyük bir duruma geldiğinde ise buradan organize sanayi bölgelerine taşınacak” diye konuştu.(sorgun postası)

Etiketler: işgem   sorgun   hibe   ahmet şimşek  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki