İş-Kur kurslarına yoğun ilgi var

Sorgun’da Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile Yozgat İş-Kur Müdürlüğü’nün ortaklaşa açtığı kurslar büyük ilgi görüyor.
Yayınlanma tarihi: 01 Mart 2015, Pazar günü, saat: 00:35

Yozgat İş-Kur Müdürü Nevzat Atak, Sorgun’da önümüzdeki hafta açılacak olan Ahçı Yardımcılığı, Ahşap Hediyelik Eşya Yapımı ve Düz Dikiş Kursu’na vatandaşların çok büyük bir ilgi gösterdiğini ve seçim yapmakta zorlandıklarını söyledi.

Her bir kurs için 25’er kursiyer alınacağına dikkat çeken Atak, “Açacağımız üç kurs için toplam 300 kişi başvuruda bulundu. Biz bunların içerisinden ancak 75 tanesini alabileceğiz. Kursiyerlere günlük 20’şer lira verilecek olması talebin artmasına neden oluyor. Bu nedenle de seçim yapmak zorunda kalıyoruz” dedi.

Atak, bu kurslara başvuracak olanların, eşinden, babasından, annesinden, çocuğundan emekli, dul  ve yetim aylığı almamış olması, kurslara başvurduğu tarihte sigortalı olmaması, bir de 18 yaşını doldurmuş olması gerektiğine işarete ederek şöyle konuştu:

“Ahçı Yardımcılığı Kursu 2 Mart tarihinde başlayıp 6 ağustosta sona erecek, toplam 110 iş günü devam edecek, Ahşap Hediyelik Eşya Kursumuz 2 Mart’ta başlayıp, 17 Haziran’da bitecek, bu kursumuzda 75 iş günü sürecek, Düz Dikiş Kursumuz ise Doğankent beldesinde açılacak ve o kursumuzda 2 mart 8 mayıs tarihleri arasında 48 iş günü olacak. Bu üç kursun bizlere toplam maliyeti 200 bin lira civarında olacak.”

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki